Facebook Google+ Twitter

„Europo nie możesz żyć bez Boga”. Recenzja płyty

Biskup rzymsko-katolicki Antoni Długosz nagrał kolejną płytę „Europo nie możesz żyć bez Boga”. Gościnnie śpiewają z nim Eleni, Krzysztof Krawczyk i Siewcy Lednicy.

Okładka płyty „Europo nie możesz żyć bez Boga” / Fot. Grażyna WosińskaKsiądz Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, nie ogranicza się do ewangelizacji z ambony, nagrywa płyty i audiobooki, występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Najbardziej znany jest ze śpiewania dla dzieci i audycji dla nich.

Z Eleni i Krzysztofem Krawczykiem


Pamięta on także o dorosłych. Na jego ostatni krążek „Europo nie możesz żyć bez Boga” składa się jedenaście piosenek. Pierwsza jest tytułem całej płyty. Biskup Długosz śpiewa trzy piosenki ze swoimi gośćmi: z Krzysztofem Krawczykiem i chórem pod dyrekcją Jacka Sykulskiego - piosenkę tytułową, z Eleni - „Kto śpiewa modli się dwa razy” oraz z zespołem Siewcy Lednicy - „Otoczmy troską życie”.

Tak twórca krążka komentuje nagrane piosenki: "Niech będą moim i ich Twórców skromnym wkładem w dobrze pojętą Nową Ewangelizację. Pomni na to, że tylko „Bóg daje miłość prawdziwą”, skierujmy ku Niemu naszą modlitwę i wytężmy swe duchowe siły, by dziedzictwo dwóch tysięcy lat chrystianizowania Europy nie zostało zmarnowane, lecz odradzało w człowieku te wartości, którym warto poświęcić życie".

Nie na jeden raz


Słowa piosenek napisali: ks. Stanisław Jasionek i Andrzej Kosmala. Autorami muzyki są: Wiesław Wolnik, Robert Kalicki i Ryszard Kniat.

Płyta jest do wysłuchania nie tylko na jeden raz, bo piosenki poruszają ważne sprawy, bliskie każdemu człowiekowi. Trudno podczas jednego odsłuchania ogarnąć wszystkie treści, choć podane w łatwej formie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Biorąc pod uwagę że Europa według mitologii greckiej, była córką Agenora, fenickiego władcy i została uwiedziona przez Zeusa, to stawia ten tytuł w co najmniej dwuznacznej pozycji... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
analityk
  • analityk
  • 17.07.2012 18:04

Dzięki! Dotychczas piosenki Księdza Biskupa Długosza znałem z RM, które słucham jadąc samochodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.