Facebook Google+ Twitter

EuroPolak – kibic, patriota, hipokryta?

Jeszcze przed rozpoczęciem ME cała Polska zaczęła przybierać biało-czerwone barwy. Domy i samochody zostały udekorowane kolorami narodowymi, sklepowe półki zaczęły uginać się od ciężaru piłkarskich, biało-czerwonych „produktów kibica”.

 / Fot. W24Flaga, nie bandera!

Zacznijmy od tego, że my, Polacy, albo do końca nie znamy swoich symboli narodowych, albo tak nam zależy na zamanifestowaniu przed kibicami innych nacji naszego pochodzenia, że wychodzimy z założenia – byle co, byle biało-czerwone! – A odcień? Bez znaczenia! A jednak! Flaga Polski ma dokładnie określone odcienie bieli i czerwieni i co najważniejsze, masowo sprzedawane flagi zazwyczaj nie mają nic wspólnego z barwami narodowymi.

Flaga z godłem – patriotyzm skumulowany! Nie dość, że barwy, to jeszcze symbole! Ciekawe, jak wielu kibiców, wymachujących tym dziwnym, masowo
rozprowadzanym wynalazkiem wie, że to flaga Polski, w żadnym wypadku nie jest.

Ten rodzaj flagi, jest wykorzystywany tylko i wyłącznie w kapitanatach, bosmanatach i na statkach handlowych. O ile oczywiście, godło znajduje się na środku białego tła. Ta, na której godło usytuowane jest pośrodku obu kolorów, jest tworem nadzwyczaj dziwnym i nie mającym nic wspólnego z polskimi symbolami narodowymi.

Kibice – patrioci, faszyści, czy może hipokryci?

Fakt dekorowania Polski wzdłuż i wszerz w „polsko-barwo-podobne” badziewie to działanie, mające na celu najprawdopodobniej pokazanie kibicom przyjezdnym, jak wielkimi jesteśmy patriotami i jak mocną czujemy przyznależność do narodu. Tak powinno być zawsze, w końcu jesteśmy Polakami!

Ale czy to nie jest hipokryzja? Wystarczy przypomnieć sobie burzę, jaką wywołał Marsz Niepodległości, organizowany 11.11.2011 w Warszawie. Setki tysięcy ludzi z flagami(!) i symbolami narodowymi, manifestujący swój patriotyzm, było pacyfikowanych i uznawanych za faszystów. Media nie zostawiły na uczestnikach marszu przysłowiowej suchej nitki, sugerując przynależność do ruchów faszystowskich, których istnienie jest w Polsce zabronione, a wszelka faszystowska działalność jest ścigana z urzędu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jolka
 • Jolka
 • 19.06.2012 15:28

Jaka niewygodna prawda ? To pani subiektywne odczucia oparte na przekazie mediów ultra prawicowych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz - w którym miejscu napisałam, że kibiców nazwano faszystami w mediach? Odniosłam się do wydarzeń z 11 listopada, z warszawskiego Marszu Niepodległości. I tak, jak wspomniałam, sugerowano, że ludzie maszerujący z flagami, manifestujący swoją narodowość to faszyści. Media, w szególności największa prywatna telewizja i agencja informacyjna siały propagandę. A do dnia dzisiejszego, w sieci krążą nagrania, pokazujące jak to faktycznie wyglądało, ale żadne medium nie sprostowało podanych informacji.
@Artur Szataniak - Niestety. Niewygodna prawda w oczy kole. Wyraziłam swoją opinię, która jest taka, a nie inna. I jak widać, wielu to przeszkadza - trudno. Całe szczęście, mamy nadal wolność słowa! :)
A tak na koniec, informacyjnie - jestem bardzo apolityczna, a do PIS-u wyjątkowo mi nie po drodze ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst, Pani Justyno. Zbyt mało takich trafnych spostrzeżeń na W24, a szkoda.
Normą się stało, jak widać, ze ten kto zauważa absurdy występujące w naszym społeczeństwie i widzi jak karmione jest ono propagandą i jak tą propagandę bezmyślnie łyka - z miejsca, automatycznie uznawany jest za obmierzłego mohera i pisiora. Nie ważne, że masz argumenty racjonalne, wskazujesz bezsens który widać gołym okiem. Zacietrzewieni pochłaniacze medialnej papki i tak Cię sklasyfikują jako sługę Macierewicza. Choćbyś i zwróciła uwagę na to że 2+2 =4, to i tak będziesz "pisowcem" bo przecież tak ostatnio gadał Kaczyński.
Co tam fakty, co tam prawda i realia wokół nas. Zamknijmy na to oczy i dalej w błogim stanie przyjmujmy lekkostrawną papkę wprost do mózgów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż mogę rzec? Po opublikowanych komentarzach widać, jak "prawda w oczy kole". Ja nie płacze nad stadionami, ani nie odnoszę się do polityki - tacy po prostu są Polacy! I wspomnę to jeszcze nie raz, przy okazji świąt narodowych, gdzie flag będzie jak na lekarstwo.
@Dodam! - akcja "Komentuj - nie obrażaj" powinna być kontynuowana indywidualnie w niektórych przypadkach! A kibicem się jest, a nie bywa!
Ot, cała istota!

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 19.06.2012 05:27

"Niechaj kogo wiek zamroczy [25 lat??], chyląc ku ziemi pomarszczone czoło, takie widzi świata koło , jakie
tępymi zakreśla oczy."
Dla daltonisty kolor zielony też jest czerwony. Współczuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 18.06.2012 23:42

Doznawanie wrażenia,że się widzi coś,czego w istocie nie ma to iluzja!W tym absurdzie brało udział ok.20% polaków.Niektórzy mówią,że chorągiewki darmowe/szmatki/ przypominały sławetne bączki R.Sikorskiego.Patriotyczni pomysłodawcy!!!!1

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam!
 • Dodam!
 • 18.06.2012 22:19

Co się zmieniło w pani głowie od 28 maja ? Wówczas pani zapraszała kibiców do Krakowa . Jakieś pranko móżdżku czy co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
 • No Nie
 • 18.06.2012 21:48

Co za badziewie ten tekścik. Justynko , nie pisz więcej !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 18.06.2012 21:31

Cały art to gorzkie żale nakierowane politycznie. Skąd tyle pesymizmu ? Jeszcze się Euro nie skończyło a już płacz o stadiony ?
Ten tekst przypomina mi retorykę partii jedynie słusznej .
Dobrze ,że Kraków nie dostał Euro . Takie smutasy.......?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.