Facebook Google+ Twitter

Europopyt na Polaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-26 07:14

Francuzi, Anglicy i Niemcy dobrze oceniają imigrantów z Polski - tak wynika z międzynarodowego sondażu "Gazety Wyborczej".

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że 49 procent Anglików i Francuzów uważa, iż polscy imigranci mają dobry wpływ na sytuację w ich krajach. Tego samego zdania jest 43 procent Niemców. Polacy są jeszcze lepiej oceniani na tle imigrantów z innych krajów.
"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że takie wyniki badania rozwiewają mit, iż wśród Niemców, Anglików czy Francuzów dominuje niechęć wobec przybyszów z naszego kraju. Przypomina jednocześnie, że społeczeństwa tych trzech największych krajów Unii Europejskiej były i są niechętne rozszerzaniu Wspólnoty.
Z sondażu przeprowadzonego dla dziennika wynika ponadto, że Francuzi i Anglicy dobrze postrzegają także otwarcie rynku pracy dla Polaków. Prawie 60 procent badanych nad Sekwaną ocenia ten fakt pozytywnie. Zdanie to podziela blisko połowa Brytyjczyków. Niechętni do otwarcia rynku pracy są jednak Niemcy. Aż 64 procent ankietowanych wyraziło opinię, że rynek pracy w tym kraju powinien zostać otwarty "jak najpóźniej". Przeciwnego zdania jest 30 procent Niemców.
Sondaż został przeprowadzony w ramach badań typu Omnibus między 30 kwietnia i 10 maja na losowej próbie 1000 badanych z Niemiec, 1002 badanych z Francji i 1032 z Wielkiej Brytanii. Całość skoordynowana przez TNS OBOP.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.