Facebook Google+ Twitter

Europosłowie: Jest nadzieja, że prezydent szybko podpisze traktat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-05 13:49

Polscy eurodeputowani wyrażają nadzieję, że prezydent Lech Kaczyński nie będzie zwlekał z ratyfikacją traktatu lizbońskiego. Po irlandzkim referendum, tylko Polska i Czechy nie przyjęły dokumentu unijnego.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego z PO Lena Kolarska-Bobińska uważa, że zarówno prezydent Polski, jak i głowa państwa czeskiego szybko ratyfikują traktat. Zdaniem Kolarskiej-Bobińskiej, prezydent Kaczyński nie będzie długo zwlekał, choć będzie chciał pokazać, że nie jest entuzjastą traktatu.

Eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego Andrzej Grzyb jest przekonany, że prezydent dotrzyma słowa, czyli ratyfikuje traktat po ogłoszeniu wyniku referendum w Irlandii. Zdaniem Andrzeja Grzyba, zarówno politycy w kraju, jak i w Unii Europejskiej czekają na oficjalny podpis prezydenta Polski.

Europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Konrad Szymański uważa, że dobrze się stało, iż Lech Kaczyński zwlekał z ratyfikacją traktatu. Zdaniem eurodeputowanego, prezydent nie chciał wywierać presji na Irlandczyków, by w referendum powiedzieli "tak". W opinii Konrada Szymańskiego, prestiż Polski nie ucierpiał z powodu braku podpisu Lecha Kaczyńskiego, bowiem w Unii Europejskiej ceni się przywódców, którzy wyrażają własne zdanie.

Rząd domaga się, by Lech Kaczyński jak najszybciej ratyfikował dokument.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.