Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27531 miejsce

Europosłowie zwiedzili jaworznicką bibliotekę

Komisja Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego trzy dni przebywała na Śląsku, gdzie przyglądała się, jakie efekty przyniosły projekty współfinansowane z funduszy europejskich. Dziś, na zakończenie wyprawy wizytowano jaworznicką bibliotekę.

W rolę przewodnika po jaworznickiej bibliotece wcielił się jej dyrektor - Jacek Maro. / Fot. Marek IwaniszynTo była bardzo krótka wizyta. Europosłowie spędzili w Jaworznie 40 minut, oglądając nowoczesny gmach miejskiej biblioteki. Nie mogło ich tu zabraknąć, bo Unia Europejska w większości pokryła koszty budowy tej inwestycji, a sam gmach został w zeszłym roku wybrany najlepszą przestrzenią publiczną województwa śląskiego. Gości przywitał prezydent miasta Paweł Silbert, a w rolę przewodnika wcielił się Jacek Maro, dyrektor jaworznickiej biblioteki.

Obaj zachwalali nowoczesny gmach jak również imprezy, spotkania, wernisaże, wystawy, które odbywają się w samej bibliotece.  / Fot. Marek IwaniszynEuroposłom szczególnie spodobała się kolorowa, pełna zabawek wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci. Również inne miejsca ciekawiły gości, którzy zwiedzali ją w czasie jej normalnego funkcjonowania. - Zapewniam państwa, że ci ludzie, którzy tutaj siedzą i czytają, to nie są wynajęci statyści. Przyszli, bo chcieli poczytać. Ta biblioteka naprawdę żyję, tętni życiem - informował z uśmiechem prezydent.

W swoim krótki przemówieniu zwrócił posłom z Brukseli uwagę, że Jaworzno mimo iż administracyjnie jest w granicach Śląska, to w rzeczywistości mentalnie Śląskiem nie jest. I nie ma z nim historycznych powiązań.
 / Fot. Marek Iwaniszyn
Grupę parlamentarzystów z całej Europy zaprosił na wyjazdowe spotkanie na Śląsku wiceprzewodniczący komisji rozwoju regionalnego - Jan Olbrycht.

Była to pierwsza tego typu wizyta komisji na Śląsku. Przez dwa pierwsze dni parlamentarzyści spotkali się z przedstawicielami lokalnej administracji, marszałkiem województwa - Bogusławem Śmigielskim, czy też z minister rozwoju regionalnego - Elżbietą Bieńkowską. Odwiedzili m.in. nowoczesną salę koncertową katowickiej Akademii Muzycznej, Park Naukowo-Techniczny, czy Tropikalną Wyspę w Marklowicach. Dzisiaj, wprost z jaworznickiej biblioteki udali na lotnisko.

Zobacz jak wygląda jaworznicka biblioteka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.