Facebook Google+ Twitter

Eurosceptyczna partia Libertas skarży się na TVN i Polsat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-23 15:34

Eurosceptyczna partia Libertas skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę. Według wiceprzewodniczącego Libertas Daniela Pawłowca - niektóre stacje telewizyjne ignorują jego partię.

Szczególne oburzenie Pawłowca wzbudził brak informacji w stacjach komercyjnych na temat konferencji prasowej irlandzkiego lidera eurosceptyków Declana Ganleya.

Daniel Pawłowiec oświadczył jednocześnie o swojej rezygnacji z udziału w Radzie Programowej TVP. Związane jest to z jego kandydaturą w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczył - chociaż nigdy nie wpływał na kształt linii programowej telewizji, to jego rezygnacja przyczyni się do większej przejrzystości. Zaapelował też do innych członków rady uczestniczących życiu politycznym o podobny krok.

Libertas Polska to niedawno zarejestrowana partia polityczna. Opowiada się za zmianą w dotychczasowym modelu integracji europejskiej. Głównymi punktami programu Libertas jest zwalczanie biurokracji oraz działania na rzecz ograniczenia deficytu demokracji w UE. Liderem ogólnoeuropejskiego ruchu Libertas jest irlandzki multimilioner Declan Ganley.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.