Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30429 miejsce

"EuroŚmieszki" Zbigniewa Kołaczka - wernisaż w Żyrardowie

13 września 2008 roku, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, miało miejsce otwarcie wystawy autorstwa Zbigniewa Kołaczka zatytułowanej EuroŚmieszki.

Zbigniew Kołaczek i Beata Rusinowska / Fot. Kasia BaranOficjalnego otwarcia wystawy dokonała dyrektor Centrum Kultury w Żyrardowie, Beata Rusinowska. Nie omieszkała wspomnieć o współpracy między Centrum Kultury, a Zbigniewem Kołaczkiem. Jednym z jej efektów był ubiegłoroczny plakat promujący miejscowe Dni Dziedzictwa.

W wydarzeniu tym uczestniczył także prezydent Żyrardowa, Andrzej Wilk.

otwarcie wystawy / Fot. Kasia BaranEuroŚmieszki to cykl 100 rysunków o tematyce satyrycznej. Podczas otwarcia prezentowano jedynie kilkanaście z nich. Całość można było oglądać m.in w Ostródzie, w Galerii na Zamku.

Od 15 września wystawę można oglądać przez dwa tygodnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie.
Jednak już za kilka dni wernisaż, jako ekspozycja stała, będzie również można zobaczyć w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Jak zapowiada autor, uzupełniony on będzie o kilka zupełnie nowych rysunków.

Zbigniew Kołaczek / Fot. Kasia BaranZbigniew Kołaczek jest znany nie tylko jako twórca satyryczny. Zajmuje się również malarstwem, rysunkiem czy ilustracją książkową. Swoje prace prezentował w pismach dla dzieci: "Pentliczek" oraz "Plac Słoneczny". Rysunki tego twórcy oglądać możemy również w takich pismach jak "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Focus", "Wiedza i Życie", "National Geographic - Traveler" , "Warszawski Informator Kulturalny" czy wydawanym we Francji i Portugalii "Courier International".

Twórczość artysty została wielokrotnie dostrzegana i nagradzana. Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Satyrycznego w 2005 roku, Nagroda Specjalna Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Aforyzmów i Karykatury o Tematyce Erotycznej, World Press Cartoon czy wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Satyrycznego "Teatr" to tylko niektóre z licznych nagród, którymi poszczycić się może Zbigniew Kołaczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.