Facebook Google+ Twitter

Eurowizja 2007: po zwycięskiej piosence nie zostało nic

Od finału Eurowizji 2007 minął już miesiąc. Jak konkurs wpływa na zyskanie popularności artysty, który w nim zwyciężył? Okazuje się, że po zwycięskiej piosence Eurowizji 2007 nie zostało nic.

Zwyciężczyni tegorocznego konkursu na najlepszą piosenkę Europy, Marija Serifovic z Serbii, długo nie cieszyła się popularnością. Mówi się, że każdy ma w życiu swoje pięć minut. Marija miała swoje pięć minut dosłownie, bo kiedy zeszła ze sceny, piosenka "Molitva" z którą występowała, również odchodziła w cień, by już nie powrócić na anteny rozgłośni radiowych, nie mówiąc o stacjach telewizyjnych.

Eurowizja rzadko zdaje egzamin jako trampolina, od której mogą odbić sie kandydaci na przyszłe gwiazdy showbiznesu. Co prawda zdarzają się wyjątki. W 1974 roku na Eurowizji wystąpił zespół ABBA, zdobywając dzięki konkursowi światową sławę i duże pieniądze. Podobnie było w przypadku Celine Dion, która w 1988 roku wyśpiewała "Ne partez pas sans moi", po czym stała się popularna na całym świecie. Tak było z Ruslaną z Rosji, zwycięzcą z 2004 roku. Z Eleną Paparizou, a rok temu z zespołem Lordi. Utwór "Hard Rock Hallelujah" Finów odniósł niebywały sukces w stacjach telewizyjnych takich jak VIVA, MTV, stając się przebojem nawet w Wielkiej Brytanii. "Molitva" Mariji Serifovic, inaczej niż zwycięzcy ostatnich kilku lat, nie istnieje w muzycznym świecie. Dość powiedzieć, że "Molitva" nie ma jeszcze gotowego teledysku, a występ reprezentantki Serbii z 12 maja - z finału imprezy, można jedynie obejrzeć gdzieniegdzie w internecie. Strona internetowa piosenkarki milczy na temat przyszłości utworu, który podbił Stary Kontynent w tym roku. Chciałoby się rzec: jak kamień w wodę.

Szkoda, że artysta, który zwycięża Eurowizję wraca do niechlubnej tradycji konkursu i rychło odchodzi w zapomnienie. "Molitva" - głęboko poruszająca i piękna piosenka - umarła śmiercią naturalną. Śmiercią eurowizyjną...Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.