Facebook Google+ Twitter

Eurowizja 2011. Azerbejdżan wygrał tegoroczny konkurs

Kilkanaście minut po północy wszystko stało się jasne. Zwycięzcą 56. Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011 został azerski duet Ell & Nikki. Kompozycja Running Scared zdobyła 221 punktów. Drugie miejsce przypadło Włochom, a trzecie Szwecji.

Ell & Nikki podczas wykonywania zwycięskiego utworu / Fot. Pieter Van Den Berghe, EBU, źródło: eurovision.tv14 maja podczas Wielkiego Finału tegorocznej Eurowizji, w Esprit Arena zaprezentowali się reprezentanci z 25 krajów: Finlandii, Bośni i Hercegowiny, Danii, Litwy, Węgier, Irlandii, Szwecji, Estonii, Grecji, Rosji, Francji, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Niemiec, Rumunii, Austrii, Azerbejdżanu, Słowenii, Islandii, Hiszpanii, Ukrainy, Serbii i Gruzji.

Po godzinie 23 rozpoczął się najbardziej emocjonujący moment każdego eurowizyjnego finału -przyznawanie swoich punktów przez poszczególne państwa. W tym roku wprowadzono pewną nowość z tym związaną. Nie ustalono wcześniej kolejności, w której państwa podawały swoją punktację. Stworzono specjalny system, który za pomocą odpowiednio ułożonego algorytmu, po zliczeniu oddanych głosów ustalił kolejność, w której poszczególne kraje będą przyznawały swoje punkty. W ten sposób chciano uniknąć sytuacji, w której zwycięzca byłby znany już po oddaniu głosów przez połowę państw. Algorytm tak ustawił kolejność państw, że zwycięski utwór mieliśmy poznać możliwie jak najpóźniej. I przyznać trzeba, że przez pewien czas czołowa trójka zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Czytaj także: Zdjęcia zwycięzców Eurowizji

Eurowizja 2011. Konferencja prasowa Azerbejdżanu

Tablica z ostatecznymi wynikami finału / Fot. EBUOstatecznie decyzją widzów i jury zwyciężyła azerska kompozycja Running Scared, którą wykonali Ell & Nikki. Łącznie zdobyli 221 punktów, co dało im 32 punkty przewagi nad Raphaelem Gualazzi reprezentującym Włochy. Na trzecim miejscu znalazł się reprezentujący Szwecję Eric Saade. Jego propozycja Popular zdobyła 185 punktów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Ukraina (159 punktów), Dania (134), Bośni i Hercegowina (125), Grecja (120), Irlandia (119), Gruzja (110), Niemcy (107), Wielka Brytania (100), Mołdawia (97), Słowenia (96), Serbia (85), Francja (82), Rosja (77), Rumunia (77), Austria (64), Litwa (63), Islandia (61), Finlandia (57), Węgry (53), Hiszpania (50), Estonia (44) i Szwajcaria (19).

Eurowizyjna podróż w przeszłość

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

łukasz ł
 • łukasz ł
 • 05.06.2011 18:01

I jeszcze jedno . Polska nie była taka zła , jak większość ludzi tu pisze . Może rzeczywiście nasza piosenka nie była na zwycięstwo , ale jak na mój gust to powinniśmy zająć w półfinale 4-5 miejsce , a w finale 8-9 miejsce . A jeśli chodzi o nasz półfinał , to nie rozumiem 4 rzeczy
po pierwsze : dlaczego przeszła grecja ?
po drugie : dlaczego przeszedł azerbejdżan ?
po trzecie : dlaczego nie przeszła turcja ? ( na którą rzuciłem smsa )
po czwarte : dlaczego nie przeszła polska ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
łukasz ł.
 • łukasz ł.
 • 05.06.2011 17:52

zwycięztwo azerbejdżanu to pomyłka . Ja oglądam ten konkurs od 2003 roku i nigdy wcześniej nie wygrała tak słaba piosenka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anrzej Wierzba
 • Anrzej Wierzba
 • 17.05.2011 18:16

Piosenka finałowa nie jest super bo Azerbejdżan dokonał PLAGIATU!!!!
Oryginał to zespół ONEREPUBLIC piosenka pt SECRETS.
Posłuchajcie i dowiecie się jak Azerowie zdobyli 1 Miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grzegorz Kabło
 • Grzegorz Kabło
 • 16.05.2011 23:55

Ta piosenka z Azerbejdzanu to najwieksze moje osobiste zaskoczenie tego Festiwalu. Oglądam namiętnie od 10 lat każdy konkurs Eurowizji i ta piosenka świetna jest!!! Magda dobrze śpiewała i wielkie rozczarowanie że ani ona ani norweska propozycja Habba Habba nie przeszły do finału :( Niestety "polityczne głosowanie" jest tak denerwujące że już coraz mniej mnie cieszy ten konkurs.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.05.2011 19:40

"Polska zajęła w rankingu festiwalu ostatnie miejsce niestety słusznym werdyktem."

A o tym nie wiedziałem. Wstyd..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam sie z p.Łukaszem Brzezickim , że poziom festiwalu był bardzo dobry.uważam , ze piosenka Azerbejdżanu znalazła się na odpowiednim miejscu.Szkoda, ze nie było możliwości głosowania na wykonawców.Było parę ładnych głosów.
Pani julia112 napisała ;"żyje w Polsce, urodzilam się i kibicuje kazdemu Polakowi"i "Polska najlepsza
dziekujemy Madziu".Jak mozna być tak bezkrytycznym???To , ze żyjemy w Polsce to nie znaczy , ze mamy popierać miernotę.Polska zajęła w rankingu festiwalu ostatnie miejsce niestety słusznym werdyktem.Mamy doskonałych wokalistów i piosenki.Wystarczy posłuchać tylko X factora, a w kazdym prawie programie serwuje sie nam cotygodniową dawkę paru dobrych głosów i piosenek.
Pani Madzia niech już zostanie w programie "Jaka to melodia", bo nie ma za co Jej dziękować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można by tu o wielu kontekstach wspomnieć...-O tęsknocie za dobrą ropą naftową, której EUROPIE wciąż mało!...O pierwszeństwie miłości Niemców do samochodów, a potem dopiero do żon z Polski...

Najlepiej LENA to sformułowała: -"Jeszcze nigdy nie byłam tak złą dziewczynką, jak tego dnia!To się musi podobać;)) " - Tak, POP-Festival ma coś wspólnego z Sex-MESSE;))) I jedno...i drugie...nie wolno nie zobaczyć;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 15.05.2011 21:08

Azerowie pięknie śpiewali i pięknie się prezentowali. Byli wrażliwi, delikatni... My też kiedyś zwyciężymy w pieśniach pielgrzymkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pisze Pan teksty do Eurowizja.Info, proszę ich tu nie kopiować, tylko wstawiać w formularzu "GOŚĆ DNIA"" - to, że piszę teksty w portalu Eurowizja.Info nie ma tutaj nic do rzeczy. Nigdy nie zdublowałem tekstów. Nawet jeśli dotyczą tego samego wydarzenia to w Eurowizja.Info pojawił się news napisany inaczej niż w link A nawet jeśli zamieściłbym identyczny tekst, to na pewno pojawiłby się jako Gość Dnia. A więc w tej kwestii proszę mnie nie pouczać, bo nawet nie jest Pan zarejestrowanym użytkownikiem link

Komentarz został ukrytyrozwiń
julja112
 • julja112
 • 15.05.2011 14:49

ZYJE W POLSCE URODZIŁAM SIĘ I KIBICUJE KAŻDEMU POLAKOWI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.