Facebook Google+ Twitter

Eurowizja 2011: Pierwsi polscy finaliści

29 grudnia 2010, Redakcja Rozrywki, Kultury i Widowisk Artystycznych Programu 1 Telewizji Polskiej ogłosiła listę uczestników zakwalifikowanych do finału Krajowych Preselekcji do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011.

Logo Krajowych Eliminacji 2011 / Fot. materiały prasoweW środę 29 grudnia tuż przed godziną 17, w serwisie internetowym TVP 1 opublikowana została lista wykonawców zakwalifikowanych do finałowego koncertu Krajowych Eliminacji Warszawa 2011. Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Klatt (przewodniczący), Maria Szabłowska, Tomasz Deszczyński, Krzysztof Szewczyk, Paweł Sztompke, Marek Sierocki i Artur Orzech wybrała pięć utworów.

Wśród szczęśliwców znaleźli się: Magdalena Tul znana szerszej publiczności przede wszystkich z programu Jaka to melodia?, która wykona utwór "Jestem"; Roan z utworem "Maybe", The Positive z piosenką "Control". Zobaczymy także znaną z Mam Talent Annę Gogolę z kompozycją "Ktoś taki jak ty", do której muzykę napisał Romuald Lipko. Piątym wykonawcą jest grupa Shemoans. Ich utwór "Supergilrs" usłyszeć można było w czołówce programu Top Model.

Kontrowersje pojawiły się wokół grupy The Positive. Jak się okazuje utwór "Control" łamie regulamin, gdyż został publicznie wykonany przed 1 września 2010 roku. Jeśli wszystko się potwierdzi, Komisja Konkursowa zapewne zdyskwalifikuje muzyków.

Lista pięciu wykonawców nie zamyka ostatecznie stawki finałowej. TVP zastrzegła w regulaminie, że komisja wybierze od 4 do 10 utworów. Ponadto Telewizja Polska ma prawo przyznać tzw. dzikie karty wykonawcom, którzy nie zostali docenieni przez komisję. W regulaminie pojawił się także zapis, że TVP nie musi informować widzów komu przyznano dzikie karty - ich tożsamość ujawniona może zostać dopiero podczas finałowego koncertu, który podobnie jak rok temu, odbędzie się w walentynkowy wieczór.

Ubiegłoroczne preselekcje wygrał Marcin Mroziński, który w finale znalazł się właśnie dzięki dzikiej karcie. Jego utwór "Legenda" podbił serca polskich widzów. Mroziński wygrał zdecydowaną przewagą zdobywając ponad 33 proc. głosów. Niestety "Legenda" nie przypadła do gustu europejskiej publiczności i zajęła dopiero 13 miejsce w półfinale. Czy Polska w tym roku przerwie złą passę? O tym przekonamy się w maju. Zanim to jednak nastąpi, 14 lutego 2011 w telewizyjnej Jedynce finał Krajowych Eliminacji Warszawa 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kinga Bielenda
  • Kinga Bielenda
  • 14.02.2011 08:19

Chciałam zauważyć, że jak dotąd inne państwa też nie zaoferowały niczego dobrego...No ale to na razie tylko niewielka część...Zobaczymy jak to będzie :) Ja mam 2 typy ale czuję, że niestety wygra "Shemoans". A z tą piosenką na pewno nie zajdziemy wyżej niż 3 miejsce - od końca :/

P.S. Ja tam też widzę brak "ma" :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
marcin wroblewski
  • marcin wroblewski
  • 06.01.2011 23:42

oby wygrało Shemoans

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dałbym sobie rękę uciąć że chodzi o "ma" ale gdzie mnie tam do inteligentnych wszak z Częstochowy jestem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariuszu, z całym szacunkiem, ale Eurowizja to od lat nie tylko muzyczna kompromitacja Polski ale i całej Europy...
Na szczęście ten konkurs już nie jest wyznacznikiem faktycznego poziomu jaki reprezentują poszczególne państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inteligentni, zauważyli brak słowa "nie" w moim komentarzu. Pozostałym wyjaśniam, że to nie było zamierzone i powstało na wskutek pośpiechu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed nami kolejna, coroczna, muzyczna kompromitacja Polski. Patrząc na skład jury, nie co do tego wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Czy Polska w tym roku przerwie złą passę?

Buachacha - przy takich finalistach jak dotychczas próżne nadzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.