Facebook Google+ Twitter

Eurowizja 2012 w Azerbejdżanie. Gospodarze rozlosowali półfinały

25 stycznia podczas specjalnej ceremonii w Baku w drodze losowania przydzielono państwa do półfinałów tegorocznej Eurowizji. Azerowie zaprezentowali także motto, które towarzyszyć będzie konkursowi w tym roku.

Logo Eurowizji 2012 / Fot. EBU, Ictimai TV, źródło: Eurovision.tvCeremonia przydziału państw do poszczególnych półfinałów odbyła się w Buta Palace w Baku. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców, w tym Dyrektor Wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji Jon Ola Sand, przedstawiciele telewizji Ictimai TV, która odpowiada za organizację konkursu oraz delegacje krajów biorących udział w tegorocznej Eurowizji.

Procedurę losowania poprzedziła prezentacja tegorocznego motywu konkursu. Półfinałom, finałowi oraz imprezom towarzyszącym Eurowizji przyświecać będzie motto "Light your fire!". Azerowie stawiają na promocję swojego kraju w Europie, a więc w pocztówkach poprzedzających występy poszczególnych reprezentantów oglądać będziemy mogli uroki Azerbejdżanu. Scena, która stanie w budowanej właśnie arenie Crystall Hall oparta będzie o motywy orientalne.

Czytaj także: Azerbejdżan wygrywa Eurowizję 2011


W tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji udział weźmie 43 nadawców publicznych. Azerbejdżan oraz Kraje Wielkiej Piątki, czyli Francja, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania i Włochy automatycznie zakwalifikowane zostały do finału. Pozostałe 37 krajów ubiegać się będzie o występ finałowy w półfinałach.

W pierwszych półfinale, który odbędzie się we wtorek, 20 maja zobaczymy reprezentantów: Czarnogóry, Islandii, Rumunii, Albanii, Belgii, Łotwy, Szwajcarii, Finlandii, Grecji, Mołdawii, Cypru, Austrii, Danii, Rosji, San Marino, Izraela, Irlandii oraz Węgier.

W półfinale, który odbędzie się w czwartek 22 maja wystąpią reprezentanci: Serbii, Holandii, Portugalii, Macedonii, Białorusi, Malty, Ukrainy, Armenii, Bułgarii, Szwecji, Gruzji, Słowenii, Estonii, Turcji, Słowacji, Chorwacji, Norwegii, Litwy oraz Bośni i Hercegowiny.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

E E
  • E E
  • 31.01.2012 12:19

zapraszam n a forum Eurowizyjne www.eurowizja.pun.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
E E
  • E E
  • 31.01.2012 12:18

Zapraszam na forum eurowizyjne http://www.eurowizja.biz/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 26.01.2012 23:13

O tym że Polska może nie wystąpić w konkursie to było do przewidzenia ! ale żeby TVP nawet nie chce wyemitować finału no to już jest skandal !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.