Facebook Google+ Twitter

Eurowizja, czyli początek końca polskich artystów

Prawdziwy i zarazem zaskakujący fenomen konkursu Eurowizji polega na tym, iż przekreśla on szansę na dalszą karierę artystów biorących w nim udział. Muzyczna impreza staje się trampoliną do...przegranej.

Kolejny konkurs Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku zaczynamy zastanawiać się kto tym razem będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej piosenki. No właśnie, reprezentował...czy może trafniej byłoby zapytać, kto tym razem po raz kolejny skompromituje nasz kraj?

Eurowizja, to konkurs piosenki, który z założenia ma na celu promowanie młodych, nieznanych artystów z różnych krajów Europy i tym samym znalezienie piosenki - hitu, na miarę Europy. Idea jakże szczytna, czy jednakże sprawdzająca się w naszych realiach?
Śledząc historię owego "muzycznego święta" z roku na rok mam wrażenie, iż wielkimi krokami zmierza ono ku spektakularnemu upadkowi. Z utęsknieniem wspominam "dawną" Eurowizję, kiedy to bardziej od komercyjnego rozmachu liczyła się prawdziwa piosenka i prawdziwy artysta. Uważam, iż niegdyś to muzyczne przedsięwzięcie było prawdziwą szansą dla młodych artystów, którzy chcieli zaistnieć na światowej scenie muzycznej, było ich trampoliną do sławy. Któż z nas nie pamięta początku światowej kariery ABBY, czy Celine Dion, który miał swój początek właśnie na scenie Eurowizji.

Patrząc jednakże na współczesny przebieg konkursu z przykrością muszę przyznać, iż jego świetlane czasy minęły bezpowrotnie.
Owszem Polska również miała swoje sukcesy na Eurowizji, choć raczej był to sukces Edyty Górniak, która zajęła na nim wysokie drugie miejsce. To sprawiło, iż młoda artystka choć nie zrobiła światowej kariery, to jednakże w rodzinnym kraju stała się gwiazdą wielkiego formatu.

Jednakże wszelkie kolejne występy polskich artystów na owym konkursie okazywały się być coraz to większą klapą i niemalże żadnemu z nich nie udało się nawet przybliżyć do sukcesu artystki. Jedynym usprawiedliwieniem dla obecnego stanu rzeczy jest fakt, iż zmieniły się pierwotne założenia konkursu.
Teraz zamiast dobrej piosenki i talentu artysty liczy się po prostu dobra rozrywka.

Z roku na rok odnoszę wrażenie, iż nasi polscy artyści doskonale się dopasowują do owych nowych "wymogów". Kolejne ich występy dowodzą, iż nie mają nic do zaoferowania poza doskonałą oprawą sceniczną. Eurowizja przekreśla ich karierę muzyczną.
Za parę miesięcy kolejny konkurs Eurowizji. Jeśli wierzyć pogłoskom Polska znowu nie wystawiła żadnego artysty, który mógłby nam dać szansę, iż zajmiemy wysokie miejsce. No cóż, zdaje się, iż polscy artyści, podobnie jak i Eurowizja idą z biegiem czasu..., a więc zbliżają się ku upadkowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Hmmm.Proszę wybaczyć, ale pana pretensje są troche nieaktualne, gdyż artykuł pisałam zanim jeszce były eliminacje do tegorecznej eurowizji, a więc zanim pozanliśmy nazwisko naszej reprezentataki. Stąd też z oczywistych wzgęsów nie mogłam krytykować jej umiejetności wokalnych. Brak konkretów wiąże się z faktem, iż jak pan może zauważyć dopuściłam się generalizacji i nie pisze o żadnej konkretnej osobie, ale ogółem. I na koniec nie marwtie się, że nasze gwiazdy nie umieją śpiewać, ale tym, ze współczesne eurowizja kieruje się już innymi priorytetami w wyborze piesenki Europy, i bynjamniej nie sa to umijętności wokalne jakiegokolwiek wokalisty. Ale pan może mieć oczywiśćie własne zdanie...
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkretnie, proszę o nazwisko reprezentanta, który by podołał wedle Autorki. I o odpowiedź na pytanie dlaczego Autorka uważa, że obecna reprezentantka pod względem wokalnym jest słaba i nie ma szans na wygraną. Może oprócz ogólników i sztampy zaprezentowałaby Autorka jakiś jeden konkret?
Poza tym to się nie trzyma kupy. Jeśli, jak twierdzi Autorka na obecnej Eurowizji nikt nie patrzy na umiejętności wokalne, dlaczego Autorka martwi się, że nasza gwiazda nie umie śpiewać. Same bzdury!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobę, która oprócz animuszu scenicznego, ma sobą coś do zaprezentowania przede wszystkim pod względem wokalnym;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kogo Autorka proponowałaby wystawić? Kto miałby szanse na sukces?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.