Facebook Google+ Twitter

Eurowizja: Jednak można...

Dzisiaj w Belgradzie odbędzie się drugi półfinał tegorocznej Eurowizji. Sobotni finał po raz pierwszy od czterech lat odbędzie się z udziałem reprezentantki Polski. Okazuje się, że jednak można przejść przez eliminacyjne sito...

Długa, jasnoniebieska suknia wokalistki, na scenie pianista, trzy skrzypaczki i wiolonczelistka. Zero zbędnej choreografii, naturalne zachowanie i przede wszystkim brak całego show odrywającego uwagę od najważniejszego - piosenki. Prosty przekaz, pełen emocji i niezwykle silny głos w stonowanej balladzie. Ot po prostu... normalnie.

Trzeba było nieudanych eksperymentów z Ich Troje, cygańską szarżą w wykonaniu Ivana i Delfina, czy z piosenką, która drażni bardziej niż wiertarka o 6 rano, zeszłorocznego The Jet Set, by w końcu wysłać na Eurowizję zwyczajną, ale nie pozbawioną uroku i wewnętrznej siły kompozycję, której autorką jest sama Isis. Tak niewiele trzeba, by zainspirować europejską publiczność i by przebić się pośród innych propozycji. Nareszcie możemy powiedzieć, że wybór ludu okazał się trafiony.

Wyniki pierwszego półfinału w większości pokazały, że publiczność w Europie głosowała na piosenki, a nie wydumane spektakle, gdzie muzyka tylko przeszkadza odbiorcom, a co gorsza wykonawcom. Odrzucono polityków z Estonii, czy żenującego irlandzkiego indyka. Ciekawa była również reakcja ludzi zgromadzonych w belgradzkiej hali. Oglądam Eurowizję od 10 lat i przyznam się, że nie pamiętam, by aż tylu wykonawców dostało pokaźną porcję gwizdów i buczenia po swoim występie.

Dzisiaj w Belgradzie drugi półfinał. Telewizja Polska, jak zwykle kochająca swoich abonamentowych żywicieli nie pokaże relacji z tego koncertu. To naprawdę żałosne, ale do tego typu idiotycznych samobójczych goli TVP na własne życzenie zdążyliśmy już przywyknąć.

Widzom pozostaje oczekiwanie do soboty na wielki finał 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. W zeszłym roku triumfowała prosta, ale niezwykle emocjonalna piosenka Mariji Serifović. Ciekawe, czy i w tym roku publiczność europejska pójdzie tą drogą. Oby nasza reprezentantka zaprezentowała się równie korzystnie jak w półfinale i zajęła wysokie miejsce. Chociażby po to, by udowodnić polskim pseudo-gwiazdeczkom pokroju Nataszy Urbańskiej (jej słynne "dość obcych gdzieś tam" podczas preselekcji), że jednak można z nieudziwnioną, ale zaśpiewaną z pasją piosenką zajść daleko i osiągnąć naprawdę wiele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

he he he. No to powalczyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tamten był, ten będzie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To ja już wolę Festiwal Piosenki Rosyjskiej ;)"

A to nie był przypadkiem Festiwal Piosenki RADZIECKIEJ ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dokładnie 7. miejsce :) Fakt...nie sprecyzowałem :) Chodziło mi o drugi występ Ich Troje z przystawkami z piosenką "Follow my heart" z 2005 roku

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Trzeba było nieudanych eksperymentów z Ich Troje"
Gwoli ścisłości - Ich Troje kilka lat temu z "Keine Grenze" wywalczyło bodaj szóste miejsce.
Najlepszy polski wynik w ostatnim czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwi mnie, że ten konkurs wzbudza takie emocje. Przecież to konkurs amatorów, kabareciarzy i dziwaków :) ABBA i Celine Dion - przez ponad 50 lat konkursu wyłoniono tylko dwie wielkie gwiazdy. To ja już wolę Festiwal Piosenki Rosyjskiej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodziło mi o to, że takim osobom jak Natasza Urbańska wydaje się, że są niezwykli, nieprzeciętnie utalentowani, że świat sławy i uwielbienia stoi przed nimi otworem. Wynika to pewnie z tego, że są nahalnie lansowane przez media szukające nowych gwiazd.

Nie twierdzę, że Isis jest gwiazdą i to nie było moją intencją. Po prostu na tle innych piosenek w preselekcjach pokazała klasę i bez robienia szumu wokół siebie, bez gwiazdorzenia, zrobiła swoje i wygrała. I tylko tyle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Chociażby po to, by udowodnić polskim pseudo-gwiazdeczkom pokroju Nataszy Urbańskiej" A przepraszam Isis to jest gwiazda pełną twarzą?

...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,5209965,Wojewodzki___Isis_Gee_to_mezczyzna. tml

O co tu chodzi? Czy transwestyta (jeżeli by już...) nie ma prawa spiewac? Co ma piernik do wiatraka?

Czy te nasze "wyrocznie" dziennikarskie ukladały regulamin Eurowizji? Czy nie chodzi przypadkiem zwyczajnie o spiew? A może tylko o takich, co to ich pani Zapendowska łaskawie zaakceptuje?

I znowu trzeba komuś łeb pod wodę wpakowac, bo wyplywa bez akceptacji polskiego piekiełka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.