Facebook Google+ Twitter

Eurowybory na Pomorzu. "Trójki" walczą o głosy

Eurowybory są nudną imprezą. Kampania przebiega tak, jakby nikomu nie zależało na frekwencji i jakichkolwiek zmianach. Szczególnie mediom. Liczą się tylko „numery 1”...

Wyborcza incjatywa "trójek" / Fot. www.3.pomorze.plNie wiem, jak jest w innych regionach Polski, ale na Pomorzu kampania do europarlamentu przebiega pod dyktando Platformy Obywatelskiej. Kandydaci PO - europejskich ludowców - "wiszą" wszędzie: na słupach, murach i billboardach. Media również interesują się tylko Platformą. Tylko nieliczne wydarzenia próbują się przełamać przez ten monopol.

Debata po angielsku


Dariusz Szwed i Wojciech Filemonowicz po konferencji prasowej CentroLewicy w Gdańsku. Filemonowicz wezwał komitety z całej Polski do debatowania w językach zagranicznych.  / Fot. Piotr DwojackiPewnym wydarzeniem, relacjonowanym na łamach Wiadomości24.pl (relacja tutaj), była debata w języku angielskim, w trakcie której wystąpili Dariusz Szwed (CentroLewica - Zieloni), Janusz Lewandowski (PO, Europejska Partia Ludowa), Longin Pastusiak (lewica spod znaku SLD, Europejscy Socjaliści). Sukces Dariusza Szweda był na tyle efektowny, że w trakcie wczorajszej konferencji prasowej w Gdańsku Wojciech Filemonowicz, szef SDPL wezwał wszystkie komitety we wszystkich miastach w Polsce do debatowania w dowolnie wybranym, oficjalnym języku Unii Europejskiej. Jestem ciekaw reakcji...

Trójki na start


Witryna wyborczych "Trójek" / Fot. www.3.pomorze.plNowością jest inicjatywa europarlamentarnych "trójek". Wobec zainteresowania skoncentrowanego na liderach list, kandydaci z pozycji "3" na zorganizowali się w inny sposób. Na stronie www.3.pomorze.pl pojawiła się inicjatywa idąca "w poprzek" podziałów. Onet "dba" o należyte zaprezentowanie kandydatów / Fot. http://eurowybory.onet.pl/931,12,tomasz_nalecz,kandydat.htmlJak piszą inicjatorzy: "Kandydaci w ogromnej większości pozostają nieznani lub prawie nieznani. W większości nie znamy się nawet wzajemnie. Czas to zmienić!". Organizatorzy twierdzą, że media wybierają rozwiązania najtańsze i najprostsze - zamiast promować wybór i różnorodność, co (wydawać by się mogło) jest europejską normą. Wystarczy zresztą spojrzeć na witrynę w onet.pl (ilustracja obok), gdzie - mimo starań komitetów wyborczych - nie udało się zamieścić informacji o kandydatach. Wirtualna Polska wybrała jeszcze prostsze rozwiązanie - prezentowane są tylko "jedynki".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Relacja z wydarzenia tutaj>> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, Natalio, wykorzystuję W24 do prowadzenia kampanii społecznej. Bo trudno ją nazwać wyborczą. Jeśli dopuszczę się przegięcia - redakcja mi cofnie tekst lub wrzuci do Hyde Parku. Ćwiczyliśmy to już w lutym (nie było mowy o wyborach) tutaj: link (dopuściłem się wówczas tekstu dość jednoznacznie wyrażającego moją afirmację dla L.Balcerowicza).
Danielu, o Samoobronie jest w zapowiedzi na stronie 3.pomorze.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan tez jest trójką... Nie podoba mi się, że wykorzystuje Pan W24 do prowadzenia kampanii wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O Samoobronie ani slowa?? A całą dzielnicę mam oplakatowaną Lechem Woszczerowiczem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach, urwanie głowy tam macie z tymi wyborami! Co będzie, jak miną? Czy życie utraci swój smak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.