Facebook Google+ Twitter

Eurowybory. Nowy sondaż: PiS, PO, SLD a także Kongres Nowej Prawicy Korwin-Mikkego

Jak wynika z najnowszego sondażu, najwięcej ankietowanych chce głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego na PiS (27 proc.) i PO (24 proc.). 7-procentowe poparcie może otrzymać Kongres Nowej Prawicy.

 / Fot. WL, Attribution-Share Alike 3.0 Unported license.Wg sondażu TNC Polska przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP 1, oprócz PiS i PO, które palmę pierwszeństwa dzierżą wymiennie, próg wyborczy przekroczyć mogą: Sojusz Lewicy Demokratycznej (11 proc. poparcia) i Kongres Nowej Prawicy z 7-proc. poparciem badanych.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe głos chciałoby oddać 5 proc. ankietowanych, a na Solidarną Polskę 4 proc. Na 3 proc. głosów mogą liczyć Polska Razem i Europa Plus Twój Ruch. Jak podaje Polskie Radio za IAR, nikt z badanych nie zadeklarował głosowania na Ruch Narodowy, a 16 proc. respondentów nie wie jeszcze na kogo zagłosuje 25 maja.

Gdyby te wyniki znalazły potwierdzenie 25 maja, 19 mandatów przypadłoby partii Jarosława Kaczyńskiego, 17 deputowanym z PO. 7 mandatów zebrałby SLD, Nowa Prawica - 5, a PSL - 3.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pan JKM w wywiadzie powiedział ,że idą do PE aby go rozp.....ić od środka Unię Europejską .
Takich eurodeputowanych chcemy ? Wystarczy zrobić referendum , po co rozrabiać ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.