Facebook Google+ Twitter

Eurowybory: Platforma gra w monopole

Pomorska Platforma Obywatelska wystartowała w grze o wyłączność. Na swoim rodzimym Pomorzu dąży do absolutnego monopolu politycznego. Czy regionowi grozi "przewodnia rola partii"?

Sonda

Czy w eurowyborach na Pomorzu:

Oficjalne logo PO / Fot. POGdy w 2001 roku odbywał się w gdańskiej hali Olivia wiec "trzech tenorów" - Andrzeja Olechowskiego, Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska - wydawało się że na polskiej scenie politycznej zaistnieje centroprawicowa partia, godząca różne nurty umiarkowanej myśli politycznej. Oczekiwano wówczas formacji "nie awanturującej się", która nie ulegnie demoralizacji i będzie dobrze reprezentować Polaków zmęczonych politycznymi kłótniami.

Partia lewicowo-liberalno-centrowo-prawicowa

Raczkująca przed kilku laty Platforma z prawicowej alternatywy stała się "partią władzy", doskonale posługującą się marketingiem politycznym i skutecznie maskującą swój profil ideowy. W efekcie rozwinął się twór, dający Tomaszowi Lisowi podstawę twierdzić, że PO staje się partią lewicowo-liberalno-centrowo-prawicową (por. artykuł T.Lisa).
Zasada "dla każdego coś miłego" sprawdza się we współczesnej polskiej polityce.

By żyło się lepiej. Wszystkim. / Fot. www.platforma.orgWyborca nie musi wiedzieć za jakimi wartościami głosuje. Ale ma wszak do wyboru: efektownego Janusza Palikota, zaciętego Jarosława Gowina, ambitnego i nabierającego obycia Sławomira Nowaka, skromnego Janusza Lewandowskiego, Danutę Hübner (jeszcze przed paroma tygodniami w postkomunistycznej SLD) - wiele różnych osobowości, szeroki przekrój doświadczeń i poglądów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak, plus dla autora za poczucie humoru i wnikliwość spojrzenia. Tyle, bo na polityce niespecjalnie się znam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.