Facebook Google+ Twitter

Eurowybory: więźniowie głosowali na PiS w zamian za kawę i papierosy?

Wyniki wyborów do europarlamentu w aresztach i zakładach karnych okazały się być sporne w jednej z placówek. Areszt śledczy w Nisku eksplodował popularnością PiS, gdyż osadzeni pobierali "marchewkę" za oddanie głosu na wskazaną partię.

 / Fot. PAP/Rafał GuzStatystyki dotyczące głosów oddawanych przez aresztantów i skazanych w wyborach do europarlamentu są wymowne: bezsprzecznie za kratami dominowała Platforma Obywatelska z imponującą przewagą 34,9 proc., wobec Prawa i Sprawiedliwości z poparciem zaledwie 6,4 proc. Wyróżniał się jako bastion Jarosława Kaczyńskiego tylko jeden punkt na penitencjarnej mapie Rzeczpospolitej. Oddział Zewnętrzny w Chmielowie Aresztu Śledczego w Nisku nadzwyczaj zdecydowanie opowiedział się za PiS.

Zdumiewająca anomalia w przyrodzie politycznej dała się w swoich przyczynach wyjaśnić bez większych problemów. Stanisław Piotrowicz, zwycięzca z listy Prawa i Sprawiedliwości miał zaskarbić sobie szczególną wdzięczność pensjonariuszy zakładu karnego spod Tarnobrzegu w zamian za paczki z artykułami poszukiwanymi za więziennym murem. Kawa, papierosy i ulotki Stanisława Piotrowicza trafiły do jednostki penitencjarnej za sprawą wdzięczności jednego z biznesmenów. Taka paczka była wydawana jedynie tym, którzy zgodzili się oddać głos na byłego prokuratora. Sam zainteresowany jest raczej zaskoczony nieoczekiwaną hossą swoich notowań.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wypowiada się odnośnie skandalu: "Albo jakaś prowokacja, ktoś coś takiego zrobił i podpisał imieniem i nazwiskiem pana posła... No, albo w ogóle takiego faktu po prostu nie było."

Oddział Zewnętrzny w Chmielowie jest zakładem karnym typu półotwartego. Według danych Służby Więziennej obecnie przebywa tam 225 osadzonych. Przebieg głosowania był nadzorowany również przez jednego z osadzonych w którego gestii pozostawało wydawanie "nagrody". Rzecz nazwano po imieniu łapownictwem, co zostanie zbadane przez prokuraturę. "Dyrektor aresztu śledczego w Nisku złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez jednego z funkcjonariuszy" - cytuje wypowiedź mjr Simony Wojtowicz z aresztu śledczego w Nisku.


źródła: Służba Więzienna
TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Fenomen poparcia więźniów ,który trwa od wielu lat dla Platformy Obywatelskiej jest zastanawiający.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało panią obchodzą taśmy, bo nie mają wpływu na pani życie, za to wyniki wyborów w więzieniu żywo bije w pani interesy? Stwierdzenie, że to "agenci związani z PiS" zdobyli nagrania jest śmieszne. Teraz będzie miała pani czarno na białym, kim są pani ulubieńcy z PO :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam tylko, że aktorzy na tej "scenie politycznej" (zastanawiające, jak oni nawet chętnie o swoim środowisku tak mówią...), rozgrywając swoje poszczególne akty, maja w nosie zasadę, że jak już ma tego "gwoździa", to powinien pokazać do światu niezwłocznie, a nie trzymać do chwili, gdy zaczyna rdzewieć... On rozgrywa właśnie swoją prywatną kwestię i nie obchodzi go, że pewne sprawy mogłyby potoczyć się nieco inaczej, gdyby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skomentuję to tak , mało co obchodzą mnie taśmy bo nie mają wpływu na moje życie .Co innego mnie interesuje. W demokratycznym kraju , niby cywilizowanym biegają agenci [ związani z PiS ] nagrywają rozmowy gdzie się da i jak się da - opinia przeczytana w necie .
Metody zdobywania władzy przez PiS nigdy nie były uczciwe . Pomówienia , oskarżenia , dziadek itp .
Tak się złożyło że dostęp do taśm [ lub współdziałanie ] mają trzy gazety sympatyzujące z PiS -em , są to : Rzeczpospolita , w Sieci i Wprost .
Podsłuchiwanie jest złamaniem prawa ale co tam ? W tym środowisku wszystkie chwyty dozwolone aby do koryta . Zastanawiając dlaczego taśmy wypłynęły teraz po rocznym leżakowaniu .
Daele polityczne istnieją wszędzie na świecie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak pani skomentuje taśmy wprost :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każda wtopa przedstawicieli PiS -u to prowokacja .
W Zielonej Górze działacz PiS spowodował wypadek [ Sławomir L ] komunikacyjny i uciekł z miejsca wypadku . Też prowokacja ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.