Facebook Google+ Twitter

Eutanazja we Włoszech: Nie będzie oskarżeń o zabójstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 19:10

Nikit nie odpowie za śmierć Eluany Englaro, kobiety, która po 17 latach w stanie wegetatywnym zmarła na skutek pozbawienia jej pokarmu i napojów.

Kilka organizacji oskarżyło ojca kobiety i pomagające mu osoby o jej zabójstwo, prokuratura w Udine uznała, że zarzut jest bezpodstawny i umorzyła sprawę.

Decyzja o umorzeniu postępowania przeciwko osobom podejrzanym o zabicie kobiety zapadła na krótko przed pierwszą rocznicą jej śmierci. Eluana Englaro zmarła w prywatniej klinice w Udine 9 lutego 2009 roku. Materiały zgromadzane w czasie postępowania przygotowawczego nie tylko nie dały podstaw do sporządzenia aktu oskarżenia przeciwko podejrzanym, ale wręcz - jak powiedziano - udowodniły, że procedura zastosowana wobec kobiety zgodna była z prawem. A w każdym razie z zatwierdzonym przez sąd w Mediolanie protokołem określającym warunki zaprzestania jej sztucznego odżywiania.

Adwokat ojca Eluany nie wyklucza, że w tej sytuacji poda on do sądu tych wszystkich, którzy publicznie nazwali go mordercą. W gronie tym są politycy, duchowni i publicyści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.