Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24299 miejsce

Event "Niewidzący kierujący"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-06 21:37

Czegoś takiego pod katowickim Spodkiem jeszcze nie było! Za kierownicą samochodów osobowych usiądą osoby niewidome i niedowidzące. Wszystko w ramach akcji "Niewidzący kierujący".

Event pod Spodkiem w Katowicach odbędzie się 11 maja 2014 r. "Niewidzący kierujący" to akcja organizowana m.in. przez Tyflopunkt Fundacji Szansa dla Niewidomych w Katowicach. Pod katowicką halą widowiskowo-sportową "Spodek" zjawią się tego dnia nie tylko osoby niewidome i niedowidzące, ale także... miłośnicy mocnych wrażeń.

Akcja "Niewidzący kierujący" ma przede wszystkim pomóc spełnić marzenia osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki doświadczonym instruktorom Bezpiecznej Szkoły Jazdy ECODRIVE, osoby z niepełnosprawnością wzrokową będą miały możliwość wypróbowania swoich sił i możliwości w prowadzeniu samochodu.

Przy okazji eventu, podczas którego osoby niewidome będą mogły poczuć się jak prawdziwi kierowcy, organizatorzy akcji będą poruszać kwestie dotyczące bezpieczeństwa osób niewidomych i niedowidzących na drodze. Jak mówią sami organizatorzy - mają nadzieję, że organizowana po raz pierwszy w Katowicach tego typu akcja przełamie skutecznie stereotypy dotyczące niepełnosprawności.

Z Tyflopunktem Fundacji "Szansa” dla Niewidomych współpracują: Bezpieczna Szkoła Jazdy ECODRIVE, Komenda Miejska Policji w Katowicach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrówka Mała, Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska w Katowicach, Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski w Chorzowie, Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Karolinka”.

(Karolina Sura)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.