Facebook Google+ Twitter

"Every Time I Die". Premiera klipu, zwiastującego nowy album

Klip z utworem "Revival Mode" promuje nową płytę ETID. Szósty krążek pt. "Ex-Lives" wydaje wytwórnia Epitaph, która zapowiada jego pojawienie się na 6 marca.

"Every Time Is Die" zaistniał w 1998 r. Uznawany jest za zespół, grający metal core, z pewnymi wpływami southern rock. Nie sposób odmówić słuszności dopatrującym się południowego soundu w kompozycjach ETID. Charakterystyczne granie jest dość czytelne i osadzone w amerykańskim hard core'owym rytmie z dodatkiem rzewnej nuty rozwłóczonego klasycznego punk rocka.

"Revival Mode", do którego nakręcono video, jest utworem szczególnie zwracającym uwagę na pewne tradycje amerykańskiej muzyki. Odbiega od metalowych wzorców i nie wydaje się być dedykowany miłośnikom luzowania jednego stopnia swobody na wysokości kręgów szyjnych. Utwór skłania do postrzegania go w kategoriach przemyślanej młócki, utrzymanej w dość hipnotycznym nastroju.

O premierowym video opowiedział kilka słów Keith Buckley; słowa frontmana cytuje Metal Hammer: "Pracowaliśmy z reżyserem Robertem Schoberem, który stworzył niesamowite dzieła dla Mastodon, Deftones, Metalliki, a teraz dla nas. Klip ma pewien niejasny i przerażający klimat właściwy dla Davida Lyncha (...) To jest mroczne i nieziemskie, a chwilami nie nawiązujące do warstwy tekstowej. Nastrój narasta coraz bardziej i obszerniej, co doskonale wiąże kompozycję".

Dzieło Schoberta odznacza się pewnym specyficznym urokiem filmu drogi oraz amerykańskich koszmarów, więc przykład Lyncha jest oczywisty. Zamysł reżysera, przekładający się na ściślejsze powiązanie obrazu i dźwięku przy pewnych odstępstwach od tekstu, również jest świetny.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.