Facebook Google+ Twitter

Everyboardfest czyli moc atrakcji w Karpaczu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-19 12:15

Festiwal będzie wielopłaszczyznowy, nie tylko sport, ale również kultura, edukacja, targi, spotkania z gwiazdami, nauka tolerancji poprzez współzawodnictwo i udział osób niepełnosprawnych i wiele innych, szczegóły na stronie internetowej www.everyboardfest.pl.

 / Fot. materiał prasowyChcemy by ten festiwal był coroczną imprezą cykliczną, gromadzącą wszystkie sporty "deskowe" w jednym miejscu. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Karpaczu, mamy możliwość zorganizowania imprezy typu "whole city event" oraz będziemy się starać zaangażować pobliskie resorty sportowe z Czech i Niemiec. Zaprosimy także gości z Francji, USA, Austrii i innych państw, podwyższając rangę imprezy do wydarzenia międzynarodowego. Na naszym festiwalu będziemy prezentowali ok. 20 dyscyplin (a może i więcej) związanych z deskami. Zawody odbędą się na ulicach Karpacza, na stadionie, na budowanych specjalnie na festiwal torach skimboardowym i wakeboardowym  / Fot. materiał prasowya także 80m rynnie wodnej. Pokazy skoków snowboardowych odbędą się na zbudowanej skoczni ze śniegiem, obok stok z piaskiem, zawody sportów wodnych na rynnie wodnej na stadionie i na trawie płyty boiska, skoki z deską ze spadochronem, a nawet transmisja z Afryki przedstawiająca jazdę na deskach po ogromnych wydmach. W imprezie wezmą udział najlepsi polscy przedstawiciele wszystkich dyscyplin "deskowych", olimpijczycy, sportowcy oraz amatorzy.

Zawodnicy Alpine Snowboard Team zostali ambasadorami alpejskich konkurencji snowboardowych i osobiście zapraszają wszystkich miłośników sportów deskowych na EveryBoard Festival

 / Fot. Michał Sitarz/materiał prasowyWiele z dyscyplin będzie oficjalnie prezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy w Polsce, wiec możemy się spodziewać pierwszych Mistrzostw Polski Freebordu, Puchar Polski Mountainboardu i inne. Imprezy towarzyszące sprawią, że będzie to święto sportów ekstremalnych oraz kultury z tymi sportami związanej.Dodatkową atrakcją będą targi sprzętu sportowego związanego z tymi dyscyplinami oraz sprzętu ochronnego i zabezpieczającego. Bardzo ważne jest dla nas, aby poza imprezą sportowo-rozrywkową EveryBoard Festival miał również walory edukacyjne. Wspomnienie i pamięć wszystkich, którzy zginęli w górach lub uprawiając tego typu sporty. Pomysłodawcą tego festiwalu był Jakub "Futek" Futerhendler, ale nie doczekał się finału tej imprezy. Zginął tragicznie 22.04.2011r. Dlatego postanowiliśmy dokończyć jego dzieło i nazwać jego imieniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.