Facebook Google+ Twitter

Ewa Bem podarowała wrocławianom sporo słońca

Biesiada europejska 2010, pod szyldem Europa na widelcu, to nie tylko konsumpcja i degustacja markowych win czy mniej znanych gatunków piwa. To także smakowita oprawa muzyczna.

Panie i Panowie, śpiewa Ewa Bem! / Fot. Janina BieleńkoPiątkowy koncert, z wyśmienitym udziałem Ewy Bem i wrocławskiej śmietanki jazzowej WrocLove Big Band, pod kierunkiem Zbigniewa Czwojdy, dostarczył mieszkańcom i turystom zgromadzonym na wrocławskim Rynku sporej dawki pozytywnej energii. Jakże potrzebnej w te obfitujące w deszcze dni, przepełnione niepokojem o powrót powodziowej fali.

Ewa Bem, od czterdziestu lat z powodzeniem wykonuje utwory własne i obcych autorów. Doskonale realizuje się zarówno w jazzie, jak i w muzyce pop i blues. Jej mocny głos i żywiołowa energia zjednują wielu sympatyków, w różnym wieku.

Publiczność pamięta całe teksty piosenek, zatem nic dziwnego, że i tym razem, pomimo wielu zaśpiewanych tego wieczoru piosenek, na bis wyproszono prawie symboliczny podarek. Podaruj nam trochę słońca! wołali mniej lub bardziej uraczeni degustowanym alkoholem widzowie.

I Ewa Bem to życzenie spełniła.
W piątek, podczas biesiady, zgromadzono około 100 tys. złotych przeznaczonych na stypendia.
Jarmark produktów spożywczych, sprzedaż i degustacja wyrobów w alei winiarzy i alei piwnej trwają do 6 czerwca. A dzisiaj, w słoneczną sobotę, kolejne muzyczne koncerty.

Zbigniew Czwojda, szef orkiestry WrocLove Big Band / Fot. Janina BieleńkoPanie i Panowie, śpiewa Ewa Bem! / Fot. Janina BieleńkoWrocLove Big Band / Fot. Janina Bieleńko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Stefanio, a co najważniejsze , pomimo upływu lat śpiewają muzykalnie, dynamicznie i młodzieńczo. To po prostu fachowcy. Artyści utalentowani i ząb czasu ich nie nadgryzł (w przeciwieństwie do niektórych "dinozaurów" ;))

Joanno, nawet przebiłam się pod samą scenę, dzięki temu jakieś zdjęcia zrobiłam. Na placu Gołębim dużo się dzieje ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2010 20:13

Zazdroszczę że byłaś, widziałaś no i wysłuchałaś:) To dama polskiej piosenki...klasyka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokolenie wokalistów tego okresu, ma wciąż coś do zaoferowania.
Piosenki ponadczasowe, nie starzeją się, potrafią dać trochę radości
i w trudnych momentach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna relacja, można poczuć sie prawie jak na koncercie. Ze słońcem akurat na czasie....nareszcie słońce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.