Facebook Google+ Twitter

Ewa Bem podarowała wrocławianom sporo słońca

Biesiada europejska 2010, pod szyldem Europa na widelcu, to nie tylko konsumpcja i degustacja markowych win czy mniej znanych gatunków piwa. To także smakowita oprawa muzyczna.

Panie i Panowie, śpiewa Ewa Bem! / Fot. Janina BieleńkoPiątkowy koncert, z wyśmienitym udziałem Ewy Bem i wrocławskiej śmietanki jazzowej WrocLove Big Band, pod kierunkiem Zbigniewa Czwojdy, dostarczył mieszkańcom i turystom zgromadzonym na wrocławskim Rynku sporej dawki pozytywnej energii. Jakże potrzebnej w te obfitujące w deszcze dni, przepełnione niepokojem o powrót powodziowej fali.

Ewa Bem, od czterdziestu lat z powodzeniem wykonuje utwory własne i obcych autorów. Doskonale realizuje się zarówno w jazzie, jak i w muzyce pop i blues. Jej mocny głos i żywiołowa energia zjednują wielu sympatyków, w różnym wieku.

Publiczność pamięta całe teksty piosenek, zatem nic dziwnego, że i tym razem, pomimo wielu zaśpiewanych tego wieczoru piosenek, na bis wyproszono prawie symboliczny podarek. Podaruj nam trochę słońca! wołali mniej lub bardziej uraczeni degustowanym alkoholem widzowie.

I Ewa Bem to życzenie spełniła.
W piątek, podczas biesiady, zgromadzono około 100 tys. złotych przeznaczonych na stypendia.
Jarmark produktów spożywczych, sprzedaż i degustacja wyrobów w alei winiarzy i alei piwnej trwają do 6 czerwca. A dzisiaj, w słoneczną sobotę, kolejne muzyczne koncerty.

Zbigniew Czwojda, szef orkiestry WrocLove Big Band / Fot. Janina BieleńkoPanie i Panowie, śpiewa Ewa Bem! / Fot. Janina BieleńkoWrocLove Big Band / Fot. Janina Bieleńko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Stefanio, a co najważniejsze , pomimo upływu lat śpiewają muzykalnie, dynamicznie i młodzieńczo. To po prostu fachowcy. Artyści utalentowani i ząb czasu ich nie nadgryzł (w przeciwieństwie do niektórych "dinozaurów" ;))

Joanno, nawet przebiłam się pod samą scenę, dzięki temu jakieś zdjęcia zrobiłam. Na placu Gołębim dużo się dzieje ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2010 20:13

Zazdroszczę że byłaś, widziałaś no i wysłuchałaś:) To dama polskiej piosenki...klasyka:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokolenie wokalistów tego okresu, ma wciąż coś do zaoferowania.
Piosenki ponadczasowe, nie starzeją się, potrafią dać trochę radości
i w trudnych momentach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna relacja, można poczuć sie prawie jak na koncercie. Ze słońcem akurat na czasie....nareszcie słońce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.