Facebook Google+ Twitter

Ewa Błasik o ekspertach ze Smoleńska: "Tych ludzi powinny sprawdzić służby specjalne"

"Ci, którzy chcieli ośmieszyć nie tylko mojego Męża, ale i naszych pilotów, powinni się dziś wstydzić, wiadomo bowiem, że załoga właściwie pracowała" - mówi ostro o części ekspertów żona tragicznie zmarłego gen. Błasika, Ewa Błasik.

 / Fot. Joymaster, domena publicznaEwa Błasik uznała miniony poniedziałek, 16 stycznia, za triumf prawdy i powiedziała, ze nigdy nie miała wątpliwości, co do niewinności jej męża w sprawie Smoleńska. Żona nieżyjącego generała wyjaśniła, że dla jej męża przestrzeganie procedur oraz należytego dbania o bezpieczeństwo było najważniejsze: "Andrzej był w tym samolocie dla nich ochroną, gwarancją, że nikt nie będzie na nich naciskał i wpływał na ich decyzje" - powiedziała w wywiadzie dla "Naszego Dziennika.

Skrytykowała również lotniczych ekspertów, którzy od samego początku sugerowali, ze gen. Błasik naciskał na pilotów. Ewa Błasik nazywa ich pseudoekspertami. Największe pretensje ma do Białoszewskiego, jednego z autorów książki ostatni lot, który stwierdził, że nawet gdyby nie było tam gen. Błasika byłby odpowiedzialny za ten lot. Tutaj Pani Ewa przyłącza się do twierdzeń Jarosława Kaczyńskiego i zgadza się, że polskie służby specjalne powinny sprawdzić wszystkich ekspertów, którzy od samego początku promowali w Polsce linię rosyjską. Nie potrafi zrozumieć, jak to możliwe, ze ci ludzie stawiają jako zarzut jej mężowi, ze nadzorował załogę: "Przecież on odpowiadał za całe lotnictwo, miał pod sobą tysiące ludzi. Z satysfakcją przysłuchuję się głupocie tych "ekspertów".

Ewa Błasik z dumą broni swojego męża. Twierdzi, ze wizerunek medialny, jaki powstał po jego śmierci, jest kompletnym przeciwieństwem tego, jaki charakteryzował generała w rzeczywistości: "Andrzej szanował wszystkich ludzi, bez względu na stopień, był odwrotnością tego, co o nim mówiono. Był oazą spokoju, jak ojciec dbał o swoich lotników" - mówi.

Zapowiada walkę o prawdę oraz dobre imię polskich oficerów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej: "Broniąc Andrzeja, będę dalej bronić także ich honoru, bo nie zasługują na niesprawiedliwe opinie tzw. ekspertów lotniczych, którzy w konsekwencji są też współodpowiedzialni za rozwiązanie specpułku" - kończy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

zenon
 • zenon
 • 18.01.2012 23:06

@red dzisiaj 17:41 To ja Zenon ! Powiedz co to jest łom ? Domyślam się że to Twoje narzędzie pracy, powierzone przez Brata Rydzyka ! Więc pracuj, Bratu dupy nadstaw. Jemu wsio ryba i ciebie tyż posunie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 18.01.2012 17:41

A aa Zenon ?? to ten idiota co łomem chciał telewizor włączyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@zenon. Jest Pan moim idolem. Taka empatia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenon
 • zenon
 • 18.01.2012 16:33

Jak widzę tego ciągle rozkapryszonego babsztyla to rozumiem dlaczego Błasik wydał komendę :" w brzozę wal!" Błasik ani nie pociupciał ani nie pogadał to wolność słusznie wybrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 17.01.2012 18:38

Rozbrajającą szczerością popisał się znowu Klich:"jeśli nie wierzyć w rosyjską wersję to w co wierzyć?".Jeśli ktoś mi powie że jego nie powinny sprawdzić służby specjalne to do czego one służą?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.01.2012 17:41

nie wiem co piloci mają w kontekście sprawybłasika tyle co żaba do wiatraka raport milera sprawe błasika olał jako nieistotną a i MAK wspomniał dwa zdania istotne jest np . to że tylko 1 tak jeden pilot miał uprawnienia na lot i skandaliczne przygotowanie lotu oczywiście współczuje Pani błasik jeśli to były pomówienia ale jest to sprawa osobista'''

Komentarz został ukrytyrozwiń
dex
 • dex
 • 17.01.2012 16:31

Dlaczego wiarygodna jest ostatnia ekspertyza?
Poprzednie ekspertyzy prowadzili dyletanci???
Pis tak się emocjonuje, bo ostatnia ekspertyza jest dla nich korzystna.
A może to właśnie ta ostatnia jest zmanipulowana, bo jest tam najwięcej "szumów"
i głosów, które nie pasują do nikogo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Endriu z pis
 • Endriu z pis
 • 17.01.2012 15:56

Gdyby gen. Błasik był naprawdę tak odpowiedzialny jak twierdzi żona - nigdy by nie zezwolił na start tego samolotu z Warszawy.Przykro mi że tak piszę o zmarłym, ale taka jest niestety prawda i żadne apele pani Ewy tego nie zmienią!! Czy gen. Błasik nagrodził pilotów którzy nie chcieli lądować w Gruzji w czasie wojny z Rosją z L. Kaczyńskim na pokładzie. Nazwano ich TCHÓRZAMI-bo mieli więcej zdrowego rozsądku niż ich przełożeni. Tej prawdzie nikt nie zaprzeczy-bo takie są fakty!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 17.01.2012 15:30

Myślę .że pani Ewa powinna powstrzymać się z komentarzami do zakończenia śledztwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 17.01.2012 15:13

Co to byli za generałowie i dowódcy wszystkich SIŁ ZBROJNYCH ,że wsiedli razem do tego samolotu??!!!!Jak by nas obronili i Rzeczpospolitą Polskę skoro zabrakło im zdroworozsądkowego myślenia i działania!!!!!!
CHYBA ŻE ,,,,,

CZY CZASEM TO NIE JEST TAK :
Jarosław Kaczyński w myśl zasady-NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK. Próbuje wszystkich oskarżać A SIEBIE I BRATA Lecha wybielić .
<<<
Było tak:
W partii opozycyjnej (PiS, pod przewodnictwem jego brata Jarosława Kaczyńskiego) będącym matecznikiem również dla Lecha Kaczyńskiego , wrzało !!!
Obu braciom (Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim ) marzyło się mieć władzę absolutną w Polsce .NA DRODZE ICH OPĘTAŃCZYM ZAMIAROM STAŁ NARÓD POLSKI , KTÓRY ZDECYDOWANĄ WIĘKSZOŚCIĄ ICH ODRZUCIŁ OD REALNEJ WŁADZY w Rzeczpospolitej A DAŁ MANDAT NA RZĄDZENIE Platformie Obywatelskiej (premierowi - Donaldowi Tusk , marszałkom: sejmu - Bronisławowi Komorowskiemu oraz senatu - Bogdanowi Borusewiczowi ).
-
Doskonale pamiętamy to:
Już raz spróbowali , (obaj bracia Lech i Jarosław)gdy kręcili się w otoczeni Pana Prezydenta Lecha Wałęsy ,zrobić zamach stanu !!!ZOSTALI WYPĘDZENI Z KANCELARII PREZYDENTA Z HUKIEM .
-
Jednak oni dalej knuli przeciw państwu POLSKIEMU.
TAKI STAN RZECZY MOCNO KOMPLIKOWAŁ OBU BRACIOM (Lechowi i Jarosławowi Kaczyński ) W PRZEJĘCIU WŁADZY W POLSCE !!!
Czekali na nowa sposobność i ta nadarzyła się na wiosnę 2010 roku.

Postanowili dojść DO WŁADZY POPRZEZ PUCZ , OBALENIE ZBROJNE LEGALNYCH WŁADZ W POLSCE !!! >>>>>>>>>>>

POCZĄTKIEM DO TEGO MIAŁO BYĆ : ZEBRANIE WSZYSTKICH NAJWYŻSZYCH DOWÓDCÓW SIŁ ZBROJNYCH POD DOWÓDZTWEM ZWIERZCHNIKA TYCHŻE SIŁ PREZYDENTA RP , Lecha Kaczyńskiego W JEDNYM , ODOSOBNIONYM MIEJSCU - BYŁ NIM POKŁAD SAMOLOTU TU -154 M ).
>>>>
Dalszy przebieg wydarzeń wszyscy znamy .
Teraz znowu Jarosław Kaczyński ciągle : jątrzy , podburza na demokratycznie wybrane władze w Polsce , znowu robi hucpy w Polsce!
PiS pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego musi być zdelegalizowane.
Jarosław Kaczyński musi być wreszcie postawiony w stan oskarżenie przez Trybunał Stanu .
To musi się wreszcie dokonać dla dobra i rozwoju III Rzeczpospolitej Polskiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.