Facebook Google+ Twitter

Ewa Bugdoł najlepsza na świecie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-21 10:59

Ewa Bugdoł najlepszą triathlonistką na świecie w rankingu ITU w Triathlonie na Dystansie Długim!

Mijający sezon była dla Ewy Bugdoł, sponsorowanej przez RAFAKO S.A. sześciokrotnej Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim, niezwykle udany. Do jej kolekcji trofeów dołączyły kolejne medale z tegorocznych zawodów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Wysiłek i ciężka praca przyniosły Ewie nie tylko satysfakcję z kolejnych wygranych, ale także pierwsze miejsce w światowym rankingu kobiet ITU w Triathlonie na Dystansie Długim.

Jej sukces jest tym bardziej godny podziwu, że zawodniczka przez dłuższy czas zmagała się z poważną chorobą, jakiej nabawiła się podczas jednego z zagranicznych startów. Jak zapewnia, to efekt solidnego treningu, jaki przeszła w USA pod okiem trenera Grzegorza Zgliczyńskiego, z którym współpracuje od czerwca 2013 roku.

Także obecnie zawodniczka przebywa, podobnie jak rok wcześniej, na szkoleniu w Denver (USA). Trenuje w miejscowości położonej powyżej 1700 m n.p.m., gdzie warunki, m.in. ze względu na mniejszą ilość tlenu w powietrzu, są znacznie cięższe. Ale to właśnie dzięki temu łatwiej jest podczas zawodów, o czym Ewa przekonała się w tym sezonie. Tym samym pokazała, że jest zawodniczką światowego formatu, bo mimo choroby, perfekcyjnie wykorzystała swój potencjał i możliwości.

W USA polska triathlonistka będzie trenować do końca kwietnia 2015 r. Nie wyklucza udziału w organizowanych tam zawodach. Wszystko po to, by zbudować jak najlepszą formę, która będzie procentować przez cały następny sezon. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mam taką okazję. Jedynym minusem jest to, że zbliżające święta Bożego Narodzenia spędzę z dala od rodziny, z którą jestem bardzo zżyta. Najważniejsze jednak, że otrzymałam możliwość rozwoju swojej kariery sportowej i zamierzam ją wykorzystać jak najlepiej po to, by nie tylko spełnić swoje ambicje i marzenia, ale też godnie reprezentować w świecie zarówno Polskę, jak i RAFAKO, które we mnie wierzy i daje mi taką możliwość – zapewnia Ewa Bugdoł, najlepsza triathlonistka na świecie.

***
RAFAKO S.A
. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***
KONTAKT:

www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
(Marta Furman)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.