Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz: Dzieci z terenów objętych powodzią wyjadą na kolonie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 19:20

Około 3 tysięcy dzieci z terenów objętych powodzią będzie mogło wyjechać na kolonie - szacuje Ministerstwo Zdrowia. Szefowa resortu Ewa Kopacz powiedziała, że już od 5 lipca 500 dzieci będzie mogło skorzystać z letniego wypoczynku w harcerskich ośrodkach w Kujawsko-Pomorskiem. Pobyt sfinansuje marszałek tego województwa - dodała Kopacz. Podkreśliła, że lepiej, aby najmłodsi nie brali udziału w sprzątaniu domostw po powodzi ze względów na niebezpieczeństwo szybkiego rozprzestrzeniania się chorób.

Wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski powiedział, że informacje dotyczące zgłaszania dzieci na wypoczynek będzie można uzyskać w szkołach lub gminach na terenach dotkniętych powodzią.


Na kolonie do ośrodków harcerskich będą mogły pojechać najbiedniejsze dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Jednak ministerstwa zdrowia i edukacji chcą obniżyć ten wiek do 7 roku życia. Organizatorzy wypoczynku chcieliby, aby w każdej placówce, gdzie wypoczywają dzieci z terenów dotkniętych powodzią, był przynajmniej jeden nauczyciel ze szkoły, do której uczęszczali.

Akcję wypoczynku koordynuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli ministerstw: zdrowia, edukacji, ochrony środowiska oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.