Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz leci do Moskwy w sprawie identyfikacji zwłok

Minister Zdrowia, Ewa Kopacz poleci dzisiaj w południe do Moskwy, gdzie trwają prace, ze stroną rosyjską, identyfikacji zwłok tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Ewa Kopacz / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKA Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, zakończenie prac identyfikacyjnych z wykorzystaniem materiału genetycznego jest przewidziane na środę lub czwartek tego tygodnia.
W czwartek odbędzie się analiza uzyskanych wyników.

Po ustaleniu szczątków zmarłych, będą one sprowadzane do kraju. O kolejnych fazach działań, niezwłocznie i na bieżąco będą informowane w pierwszej kolejności rodziny zmarłych, a w następnej kolejności opinia publiczna.

Do Moskwy oprócz Minister Zdrowia Ewy Kopacz poleci także podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji - Piotr Stachańczyk, przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest już komunikat, że zidentyfikowano wszystkich, czyli 96 osób. W piątek, tj. 23 kwietnia ciała zostaną przetransportowane do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jednak bardzo poważny i tragiczny zarazem problem. Prawdopodobnie nie odnaleziono do tej pory ciał dwóch ofiar. Ze względu na ich pamięć nie wypada chyba podawać nazwisk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.