Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz leci do Moskwy w sprawie identyfikacji zwłok

Minister Zdrowia, Ewa Kopacz poleci dzisiaj w południe do Moskwy, gdzie trwają prace, ze stroną rosyjską, identyfikacji zwłok tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Ewa Kopacz / Fot. Wojciech Barczyński/POLSKA Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, zakończenie prac identyfikacyjnych z wykorzystaniem materiału genetycznego jest przewidziane na środę lub czwartek tego tygodnia.
W czwartek odbędzie się analiza uzyskanych wyników.

Po ustaleniu szczątków zmarłych, będą one sprowadzane do kraju. O kolejnych fazach działań, niezwłocznie i na bieżąco będą informowane w pierwszej kolejności rodziny zmarłych, a w następnej kolejności opinia publiczna.

Do Moskwy oprócz Minister Zdrowia Ewy Kopacz poleci także podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji - Piotr Stachańczyk, przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjaliści medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz eksperci wojskowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest już komunikat, że zidentyfikowano wszystkich, czyli 96 osób. W piątek, tj. 23 kwietnia ciała zostaną przetransportowane do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest jednak bardzo poważny i tragiczny zarazem problem. Prawdopodobnie nie odnaleziono do tej pory ciał dwóch ofiar. Ze względu na ich pamięć nie wypada chyba podawać nazwisk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.