Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz. Marszałek z charakterem

Ewa Kopacz jest pierwszą kobietą na stanowisku marszałka Sejmu. Po ogłoszeniu wyniku głosowania nad jej kandydaturą podkreśliła, że chce szeroko współpracować ze wszystkimi parlamentarzystami, pracując na rzecz wspólnego dobra.

"Twój lekarz. Twój minister" - tak Ewa Kopacz reklamowała się w czasie kampanii przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi. Ministrem jednak nie została. Dziś jest kimś o wiele ważniejszym. Pełni funkcję marszałka Sejmu, dzięki czemu jest drugą osobą w państwie. Jej poprzednikami byli m.in.: Grzegorz Schetyna, Bronisław Komorowski, Marek Jurek, Józef Oleksy czy Maciej Płażyński. Kopacz może odczuwać satysfakcję, bo jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Marszałek z Radomia

Ewa Kopacz urodziła się w Szydłowcu. Jest absolwentką radomskiego liceum. W 1981 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. "Lekarzem chciałam zostać od najmłodszych lat, bo to zawód, który czyni różnicę i choć trochę zmienia świat na lepsze. Naturalnym wyborem były więc studia na akademii medycznej, a jako specjalizację wybrałam medycynę rodzinną i pediatrię"- pisze na swojej prywatnej stronie internetowej była minister.

W październikowych wyborach otwierała radomską listę Platformy. Uzyskała ponownie mandat poselski, zdobywając 41,5 tys. głosów. W okręgu radomskim zdobyła najlepszy wynik, pomimo tego, iż najwięcej mandatów uzyskali tutaj posłowie PiS. Pozostali posłowie PO byli daleko za Ewą Kopacz.

Zasługi i ostra krytyka

Politycy opozycyjni i krytycy Ewy Kopacz twierdzą, że nie chciała ona dalej zmagać się z problemami i zadaniami, które czekałyby na nią w ministerstwie zdrowia. - Ten awans będzie po prostu kpiną ze społeczeństwa, kpiną z chorych - tak do informacji, że Kopacz może zostać marszałkiem Sejmu, odniósł się Jarosław Kaczyński. Natomiast Janusz Palikot pochwalił kandydaturę minister. - Uważam to za rozsądną kandydaturę, otwierającą szansę współpracy z Ruchem Palikota - powiedział na konferencji prasowej przewodniczący RP. Dodał też, że publicznie wysyłał "czytelny sygnały", że jego Ruch nie poprze ewentualnej kandydatury Grzegorza Schetyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ciekawi mnie panie olek kan. chyba nie jest pan jasnowidzem że widział pan charakter w smoleńsku.Pierdoły to potrafi pan opowiadać jak Macierewicz wyłanczać silniki 15m nad ziemią i dlatego samolot spadł,a rzygać to może pan we własnym domu lub w łóżku jak się pan napije lub przeje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pietia
 • pietia
 • 14.11.2011 09:50

Stara picza z wielką łechtaczką jak cukinia. A fffffffeeeeeeeee ! Och ja pier----ę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 13.11.2011 10:54

z glupich komentarzy mozna wyczuc zazdrosc .niechaj ta zazdrosc was pozera i nie da wam spac.dla glupoty nie ma lekarstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kolejkowiczka do lekarza
 • Kolejkowiczka do lekarza
 • 13.11.2011 09:15

Mam duże watpliwości co do współpracy tej Pani ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi w Sejmie. Ta Pani posiada, jak nikt inny , wyjątkowy dar psucia. Jeśli będzie tak jak ze służbą zdrowia to mam bardzo pesymistyczne nadzieje. Myślę, że PO ma bardzo duży potencjał w ludziach i Panią Kopacz możnaby odesłac do pracy zawodowej, bo przecież podobno jest lekarzem a lekarzy jest mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 13.11.2011 09:03

Ona i charakter ! Potężna kobieta z oblicza podobna do dżdżownicy i o potężnym karku - jak ciężarowiec. Taki kark u kobiety to rzadkość, ale strasznie paskudna. Istotnie jej widok, jak pisze mój poprzednik, wywołuje mdłości. Ale Donaldowi przypadła do gustu. On szyję ma jak wróbelek, co powoduje, że gdy widzę ich razem wybucham śmiechem i kończę torsjami. Ale mamy marszałka ! Zasra Sejm tak jak zasrała Min. Zdrowia. Lepiej nie chorować....

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
 • AAA
 • 12.11.2011 23:32

każdy ma charakter. nie tylko kopaczka.

ALE KOPACZKA KŁAMIE. I TO PRAWDZIWA CECHA JEJ CHARAKTERU.

Komentarz został ukrytyrozwiń
oj będzie się działo
 • oj będzie się działo
 • 12.11.2011 20:54

Nawet nie ma sensu komentować tego. ... a tośmy doczekali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 12.11.2011 20:17

Jest jak chryzantema-budzi we mnie smutek!

Komentarz został ukrytyrozwiń
EWa
 • EWa
 • 12.11.2011 19:44

Ewa Kopacz-niech się rozliczy z tego, co robiła w min. zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 12.11.2011 18:59

widzialem ten charakter w Smolensku.Rzygac sie chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.