Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz: Nie ja dokonałam identyfikacji Anny Walentynowicz

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-26 11:47

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała dziś, że identyfikacji ciała działaczki "Solidarności" Anny Walentynowicz, dokonywała rodzina.

 / Fot. PAPJak donosi serwis http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12555060,Kopacz__Nie_bylam_przy_identyfikacji_zwlok_Anny_Walentynowicz.htmlGazeta.pl pani marszałek, a wówczas minister zdrowia nie była przy identyfikacjach szczątków katastrofy. "Moja rola była taka, aby zająć się rodzinami, kiedy one spotykały się z czymś, co było najbardziej traumatyczne, czyli z identyfikowaniem zwłok bliskich. Ja nie pojechałam tam prowadzić śledztwa. Ja miałam zadbać o to, aby rodziny tę sytuację jak najlepiej zniosły" - mówiła Ewa Kopacz na konferencji prasowej.

Zapytana, czy zaprzecza swoim wcześniejszym wypowiedziom, że była przy zamykaniu wszystkich trumien, powiedziała: "Byłam w tym dniu, kiedy były lakowane (trumny) pierwszego dnia, pamiętam, to był poniedziałek". Dodała, że polscy lekarze nie uczestniczyli w czynnościach sekcyjnych, a jedynie przygotowywali zwłoki do identyfikacji.

Na pytanie dziennikarzy, dlaczego mówiła rodzinom, że nie mogą otwierać trumien, odpowiedział: "Jezus Maria, ale tam zamykano trumny, nie otwierano. Mówimy o otwieraniu trumien w Polsce. Był jeden jedyny wniosek o otwarcie trumny i dotyczył on prezydenta Kaczyńskiego. Od rodzin nie wpłynął żaden wniosek".

Marszałek Kopacz powiedziała jeszcze, że doradzała rodzinom ofiar katastrofy, aby powoli i dokładnie identyfikowały ciała swoich bliskich.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

anka 69
  • anka 69
  • 26.09.2012 22:49

Rosjanie też ludzie. Musieli ponad ludzkie siły wytrzymać wykonując wszelkie czynności przy tak ogromnej tragedii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej
  • andrzej
  • 26.09.2012 22:25

tak będzie Dzisiaj 20:19
Platforma doprowadziła do ekonomicznego i moralnego rozkładu państwa. Społeczenstwo jest na krawędzi wytrzymałości psychicznej, więc może dojść do konfliktu ,jeśli ten obłąkany i szkodliwy rząd, natychmiast nie odejdzie i nie odda władzy!

Do Platformy mam tylko jeden żal, że nie zrobiła niczego żeby takie badziewie jak ty nie wypisywało takich chorych wywodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 26.09.2012 22:22

... taczki naoliwione czekają na komendę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 26.09.2012 21:52

Komu chcesz oddac wladze.Jeszcze do tego nie dorosles

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
  • tak będzie
  • 26.09.2012 20:19

Platforma doprowadziła do ekonomicznego i moralnego rozkładu państwa. Społeczenstwo jest na krawędzi wytrzymałości psychicznej, więc może dojść do konfliktu ,jeśli ten obłąkany i szkodliwy rząd, natychmiast nie odejdzie i nie odda władzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Sul
  • Adam Sul
  • 26.09.2012 19:58

Teraz PiS-owcy mądrzy ! Jak zwykle po szkodzie. Wtedy jakoś nie słyszałem, że jest coś nie tak !

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 26.09.2012 19:55

Co w tym czasie robil nasz as kryminalistyki Macierewicz.Nic.Wyczekiwal

Komentarz został ukrytyrozwiń
edo
  • edo
  • 26.09.2012 18:44

Mirosław. Jest coś niewiarygodnie przygniatającego w tym, że dałeś sobie wmówić, że wszyscy za pis słuchają radia maryja, w rzeczywistości prawie nikt. Jestem za Pis i nigdy nie słuchałem Radia Maryja, nigdy nie widziałem telewizji TRWAm, jak każdy z moich znajomych. Czy ty jesteś w stanie to pojąć człowieku. jest coś w tym żałośnie przygnębiającego, że dorosły, zakładam człowiek łyka wszystko co mu napakują do głowy. Jedyne co masz to te etykiety. Dzięki tym etykietom nie porozmawiamy sobie o ekonomi, nie porozmawiamy sobie o bezrobociu, o reformach, których nie ma, a które powinny być. lata płyną PO rujnuje kraj, a najgłupsi z najgłupszych w dalszym ciągu tylko te stereotypy, które kładą im do głowy. Nie macie nic do powiedzenia, prócz tych samych sloganów sprzed roku, dwóch lat, trzech lat, czterech lat. Po co w ogóle piszecie, skoro zawsze piszecie to samo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirosław
  • Mirosław
  • 26.09.2012 18:19

@Maria Jaworska