Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5395 miejsce

Ewa Kopacz: Polska jest gotowa do zakupu szczepionki na A/H1N1

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 08:50

Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że Polska jest gotowa do zakupu szczepionki na grypę A/H1N1. Zapewniła, że w budżecie jej resortu są na to pieniądze.

Ewa Kopacz przyznała , że ma wątpliwości odnośnie zamówionej szczepionki, gdyż jej producent nie przeprowadził wszystkich koniecznych badań. Przy zakupie takiego preparatu odpowiedzialność za ewentualne powikłania bierze na siebie rząd, a nie producent. Minister zdrowia uważa jednak, że Polska postąpiła słusznie zamawiając szczepionkę, a przenoszenie odpowiedzialności na rząd, który nie zna szczegółów badań, nie byłoby uczciwe.

Ewa Kopacz zaapelowała do Polaków, by szczepili się na grypę, wykorzystując dostępne na rynku szczepionki. Przypomniała, że grypa sezonowa, czego dowiedziono, jest groźniejsza od grypy A/H1N1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.11.2009 13:48

Pani Ewo nigdy nie biorę lekarstw, no może, niekiedy, ale rzadko coś na kaca. Pisałem gdzieś, że leczę sam i robię to skutecznie, nie jestem uzależniony od chemii. Potrafię robić chleb bez drożdży, czy barszcz na naturalnym zakwasie. Po prostu Pani Kopacz jest dla mnie niewiarygodna, po tylu przekrętach jakie w tej partii popełniono może tak być. Zresztą gdy wiem, że ktoś jest złodziejem to mu patrzę na ręce.
Ciepło pozdrawiam i wiadomo do piecaq na trzy zdrowaśki nikogo bym nie zamknął.;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

do: Thadée Thadeck
Uważam, że wyśmiewanie się z naturalnych metod leczenia stawiając się na poziomie Oświeconego jest mocno przestarzałe. Proponuję zapoznać się z tematem rolnictwa ekologicznego, naturalnego ect. Działalnością organizacji Slow Food czy Terra Madre.
Popieram, że kupowanie szczepionki dlatego że inni kupili jest dziecinne. Pozwolę sobie na ostre porównanie: czy jak inni przystąpią do jakiejś wojny to my też musimy bo inni?? Pani Kopacz zabrzmiała dla mnie logicznie, koncerny farmaceutyczne nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 21:45

może będzie jak w Niemczech, dla rządu, wojska, policji jedna szczepionka dla motłochu byle co!
Pani Kopacz mija się z prawdą w innych państwach od dawna zaszczepia się obywateli w Polsce chce się zamówić szczepionki. Gadanie głupot o nie zbadanych szczepionkach, chyba, że chce tanio kupić u Chińczyków. Panie Pitrze zamiast szczepionki, można zamknąć na trzy zdrowaśki w piecu. ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do hiszpanki jeszcze dużo brakuje ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie: czy starczy dla każdego, czy tylko dla wybrańców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze że został ten temat poruszony. Kiedyś spotkałem znajomego w krytycznym stanie. Oszacowałem jego na ok.1-3 m-cy życia.
Zaproponowałem mu spożywanie jako susz z pokrzyw do zupy i mielone skorupki od jajek z naturalnego chowu. Odpowiedział : "A co ja świnia żeby jeść pokrzywy i skorupki od jajek ?! "Odpowiedziałem : " Nie, ale ja tylko radzę tym którym dobrze życzę a życzę każdemu człowiekowi. Pan sam zdecyduje czy chce żyć ". No i żyje do dzisiaj. Jakoś mu te pokrzywy i skorupki nie zaszkodziły. Był
prawie sztywny a dzisiaj jeździ rowerem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczepionka A/H1N1 nie jest przetestowana pod względem powikłań i następstw szczepieniem ludzi. Mojego sąsiada mama pojechała do Kanady i tam namówili ją do kuracji odchudzającej pod kuratelą lekarzy. Przywieziono ją do Polski w ciężkim stanie. Przeleżała w łóżku 3 lata i przed miesiącem zmarła w młodym wieku.
Dlatego popieram decyzję Pani minister Kopacz. Osobiście znam ludzi w Niemczech którym na skutek używania leków urodziły się dzieci bez rąk i nóg. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wedłud Kopacz ''Polska gotowa jest'' nawet na epidemie nowej hiszpanki, ale oczywiście jak przyjdzie co do czego to rzecz jasna ''Polska nie będzie gotowa''....Żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.