Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz straci stanowisko? PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla minister zdrowia

PiS zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności dla minister zdrowia Ewy Kopacz, a tym samym zaprotestować przeciwko komercjalizacji szpitali.

Według Prawa i Sprawiedliwości minister zdrowia nie powinna dłużej zajmować obecnego stanowiska, ponieważ przyczyniła się do prywatyzacji szpitali.
Jak powiedział poseł PiS, Bolesław Piecha: "Trzeba tę sytuację przerwać natychmiastowo, personalnie" - czytamy na www.rp.pl.

Szczegóły: Polacy fatalnie oceniają Kopacz. PiS chce jej odwołania

PiS chce także likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia, zapewnienia stomatologa w każdej szkole i przyjęcia ustawy określającej sieć szpitali publicznych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że ochrona zdrowia musi się opierać na regułach Hipokratesa, a nie współczesnego rynku. Dodał również, że najważniejsze jest zdrowie pacjentów.

Czytaj też:

Kopacz o priorytetach MZ podczas polskiej prezydencji

Listy wyborcze PO: Tusk i Rostowski w Warszawie, Kopacz w Radomiu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

edi
  • edi
  • 17.05.2011 16:22

Hipokrates nie leczył za darmo i żył w IV w p.n.e.
O jakie reguły chodzi prezesowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 17.05.2011 15:56

PiS nie ma pomysłu na kampanię i odgrzewa stare kotlety. Wszystkich sceptyków odsyłam do " skomercjalizowanych " szpitali. Niech każdy tam wejdzie zobaczy wyposażenie , przekona się ,że nic nie płaci a ma luksus.PiS wypisał starą litanię co chce zrobić [ głęboka komuna] tylko nie powiedział jak i skąd fundusze. Znam środowisko medyczne od lat, żaden minister od lat nie zrobił tyle co Kopacz. Można prowadzić wojenki polityczne ale nie straszyć pacjentów. Dodam ,że istnieje wiele niepublicznych ZOZ-ów ,mają podpisane umowy z NFZ - wszystko za darmo. PiS ,partia socjalistyczna ciągle się cofa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.