Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz z Pendolinem do władzy

Gdy zakończyła się wczorajsza debata Ewy Kopacz z Beatą Szydło zrozumiałem, dlaczego pani premier zrezygnowana z wyborczej "reklamy" Pendolino. Kto wie dlaczego Van jest lepszy od Pendolino? A może Pendolino źle się wyborcom kojarzy?

Dlaczego Van chociaż wolniej jedzie jest lepszy od Pendolimo? Van co prawda jest wolniejszy i prawie wszędzie się nim dojedzie, lecz Pendolino jest szybsze i oszczędza czas na dłuższych dystansach. Tylko wzajemna współpraca tych dwóch struktur potrafi zapewnić dojazd do każdego miejsca. Dlaczego pani premier zrezygnowała z Pendolino na rzecz Vana? Powód jest prosty ponieważ Pendolino w kampanii wyborczej bardzo źle się kojarzy.

Pani premier wymyśliła jednolity kontrakt dla wszystkich przy stawce nie mniejszej niż 12 zł za godzinę. Piękne to zobowiązanie szczególnie w ustach pani premier która jeszcze niedawno twierdziła że umów śmieciowych nie da się ograniczyć ponieważ spowoduje to wzrost bezrobocia. Jednolity kontrakt oraz stawka 12 złotych za godzinę nie spowoduje tego wzrostu. Pięknej idei pani premier szkodzi jednak stwierdzeni „oprócz umowy o dzieło”. Idea piękna jak Pendolino, lecz dla pracodawców to jest furtka zapewniająca dalsze istnienie umów śmieciowych. Po takiej pięknej deklaracji premier, większość pracodawców będzie zatrudnia na umowy o dzieło.

Pendolinem też mieliśmy jechać z większą szybkością lecz przeszkodziły temu takie „błahostki” jak brak odpowiednich torów, infrastruktury a nawet homologacji. Pendolino miało ruszyć lecz do tej pory nie można osiągnąć założonych zobowiązań.

Pani premier zapowiada jednolity kontrakt zatrudnienia lecz nie mówi od kiedy ten kontakt ruszy. Czas tutaj jest bardzo ważny bo może okazać się, że zobowiązanie to można wypełnić tylko częściowo, a przy następnych wyborach ktoś z PO powie że winny był brak homologacji. Może dlatego pani Kopacz zrezygnowała z wyborczej reklamy Pendolino?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.