Facebook Google+ Twitter

Ewa Kopacz zapowiedziała pomoc dla szpitala w Pabianicach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-20 11:50

Minister zdrowia, Ewa Kopacz zapowiedziała pomoc dla szpitala w Pabianicach, zagrożonego przez egzekucję komorniczą. Podczas odbywającej się w Lublinie debaty na temat programu "Ratujmy polskie szpitale", minister powiedziała, że będzie negocjować z wierzycielami pabianickiego szpitala.

Podkreśliła, że problemem placówki był brak odpowiedzialności materialnej dyrekcji, która zgodziła się na płacenie bardzo wysokich odsetek od zadłużenia. Ewa Kopacz zaznaczyła, że byłoby inaczej, gdyby dyrektorzy szpitali podlegali przepisom wynikającym z kodeksu spółek handlowych.

Ewa Kopacz podkreśliła, że w zamian za pomoc publiczną udzielaną ratowanym placówkom medycznym, będą one musiały przeprowadzić restrukturyzację i przekształcić się w spółki prawa handlowego. Poinformowała również, że środki na pomoc dla szpitali mogą zostać zwiększone ponad przewidziane 2,7 miliarda złotych, jeśli pojawi się więcej chętnych do przekształceń.

Minister dodała, że program ratunkowy dla szpitali będzie działał trzy, a nie jak wcześniej zakładano dwa lata. Program "Ratujemy polskie szpitale" przewiduje wsparcie samorządów, które przekształcą swoje szpitale w spółki prawa handlowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.