Facebook Google+ Twitter

Ewa Prochaczek: Poezja drzwi i tytułów

W Galerii 33 w Domu Kultury w Mikołowie otwarto wystawę fotografii Ewy Prochaczek. Nosi ona tytuł „Portafix”. Otwarcie zbiegło się z premierą najnowszego tomiku wierszy artystki pt. Poezja tytułów.

 / Fot. Ewa Prochaczek / Fot. Adam K. Podgórski
To już 8. wystawa prezentująca wszechstronność zainteresowań znanej i cenionej mikołowianki i 3. w mikołowskim domu kultury. Po raz pierwszy jednak pokazała własne prace fotograficzne; nastrojowe i nostalgiczne „portrety” starych drzwi. „Rodząc się otwieramy nasze drzwi do świata, umierając – zamykamy je” – to zdaniem Ewy Prochaczek, wystarczajże wprowadzenie do ekspozycji.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Wernisaż otworzyła, witając gości, Izabela Paździorek-Jakubowska, a poprowadził dynamicznie i ekspresyjnie, jak zwykle nienudnie, Ryszard Til.
 / Fot. Adam K. Podgórski
Obecny był Stanisław Pisarek, właściciel wydawnictwa Stapis, które wydało Poezję tytułów. Niecodzienność tomiku polega na tym, że za tworzywo wierszy, które niejako są portretami literackim postaci znanych z literatury polskiej i obcej, posłużyły oryginalne tytuły ich utworów. / Fot. Adam K. Podgórski

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.