Facebook Google+ Twitter

Ewa Sowińska podała się do dymisji

Rzecznik Praw Dziecka podała się do dymisji. Decyzja jest zaskakująca, gdyż jeszcze kilka dni temu, była posłanka LPR zarzekała się, że nie odejdzie ze stanowiska.

Ewa Sowińska. / Fot. sejm.gov.plPrzypomnijmy, że Ewa Sowińska była jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci sceny politycznej. Funkcję objęła w kwietniu 2006 roku dzięki poparciu poprzedniego parlamentu. Kandydatura została przyjęta wspólnymi głosami koalicji PiS, LPR i Samoobrony. Od samego początku Platforma wraz z SLD i częścią PiS-u zarzucały Sowińskiej niekompetencje i działanie na szkodę dobra polskich dzieci.

Pani Rzecznik, przez dwa lata kadencji, wsławiła się głównie dzięki działaniami nie mającymi nic wspólnego z pełnioną funkcją. To właśnie Ewa Sowińska rozpętała burzę wokół torebki Tinky- winky uznając, że bajka Teletubisie propaguje zachowania homoseksualne. Za tą wypowiedź otrzymała drugą nagrodę w konkursie na idiotyzm roku. Kolejnym znanym posunięciem Rzecznik było wysłanie listu do Benedykta XVI na służbowym papierze. Nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby list dotyczył dobra dzieci, jednak Ewa Sowińska broniła w nim oskarżonego o współpracę z SB arcybiskupa. Stanisława Wielgusa. Poza tymi działaniami Sowińska wsławiła się zupełnym brakiem reakcji na sytuacje dziecka Białorusinki przebywającej w Polsce. Choremu na mukowiscydozę chłopcu groziła deportacja.

Właśnie te działania Rzeczniczki w połączeniu z wątpliwymi sukcesami były powodem złożenia przez posłów PO i LiD, wniosku o odwołanie Ewy Sowińskiej ze stanowiska Rzecznika Praw Dziecka. Pani Rzecznik uprzedziła jednak debatę sejmową i złożyła ręce marszałka Bronisława Komorowskiego rezygnację. Rezygnacja z pewnością zostanie przyjęta na najbliższym posiedzeniu przez Sejm i Senat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

...nareszcie!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Humorystycznie z bash.org.pl

Pani Rzecznik Praw Dziecka podała się wreszcie do dymisji
39 milionów Polaków odetchnęło z ulgą
... i 1 Teletubiś

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za radosną nowinę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż - może to nieładnie cieszyć się w przypadku czyjejś utraty dobrze płatnej pracy, ale w tym przypadku nie mogę udawać, że się smucę. Powiem: NARESZCIE !!! Dzięki Bogu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fantastycznie że wreszcie udało się oderwać od koryta to żenujące indywiduum , tylko dlaczego tak późno? Gdyby temu okropnemu babiszonowi zabrać jeden zwój mózgowy, to biegałaby razem z kurami i gdakała, z tą różnicą że nawet to robiłaby bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.