Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22132 miejsce

Ewa Stankiewicz Anną Walentynowicz naszych czasów-pikieta -TVP

Ciekawy incydent wydarzył się pod koniec pikiety zorganizowanej przed gmachem Telewizji Polskiej, na drugi dzień po marszu "Obudź się Polsko". Do protestujących zeszła dwuosobowa ekipa programu informacyjnego TVP.

 / Fot. Fot:Elżbieta SzczerkowskaEwa Stankiewicz na czele "Solidarnych 2010" zorganizowała w sobotę 29 września 2012 r., ogólnopolski marsz pod hasłem "Obudź się Polsko". Przybyli Polacy z całego kraju, niezadowoleni z obecnej sytuacji politycznej, gospodarczej, ale także chcący zademonstrować rządzącym i oficjalnym mediom, swoje niezadowolenie z propagandowej polityki kłamstw, uprawianej przez nich na co dzień.

Domagali się też wolności słowa w Polsce. Szacuje się, że ulicami Warszawy przemaszerowało ok. 200 tys. ludzi. Oficjalne media zaniżyły tę liczbę do zaledwie 40 tys. osób.

Przy Placu Powstańców Warszawy, przed budynkiem Telewizji Polskiej, zorganizowano pikietę. Między innymi Tomasz Sakiewicz nawoływał dziennikarzy widocznych w oknach, by przyłączyli się i zobaczyli jak pięknie jest po stronie prawdy, ale nie było odzewu. Wiele powiedziano o tym, że normalnie to media kontrolują rządy, a u nas jest dokładnie odwrotnie. To co widzimy w oficjalnych mediach, to propaganda. Były dziennikarz z Dziennika TVP 1 zauważył, że tak naprawdę bez względu na stację telewizyjną i program informacyjny, wiadomości łącznie z komentarzami powtarzają się, tak jakby ktoś je wcześniej zatwierdzał i przekazywał jednocześnie do wszystkich stacji telewizji publicznej. Z tego wynika prosty wniosek, że za tym musi stać jakiś cenzor.

 / Fot. Fot:Elżbieta SzczerkowskaKiedy pani Ewa Stankiewicz z małą grupą delegatów postanowiła wręczyć władzom telewizji publicznej petycję, okazało się to niemożliwe, ponieważ drzwi zostały zamknięte. Wkrótce pojawiła się policja, która otoczyła budynek. Stąd pomysł na rozbicie namiotów i przedłużenie pikiety do dnia następnego. W petycji domagano się prawdy w programach informacyjnych, a nie propagandy rządu. Personalnie winą za ten stan rzeczy obarczono obecnego
szefa Wiadomości TVP 1, Piotra Kraśkę i domagano się jego zwolnienia
z tego stanowiska.

Ciekawy incydent miał miejsce drugiego dnia pikiety, czyli w niedzielę 30 września 2012 r., kiedy praktycznie prawie na zakończenie, do małej już grupy ludzi podeszła dwuosobowa ekipa Telewizji Polskiej. Był to dziennikarz programu informacyjnego wraz z operatorem kamery. Pani Ewa przywitała ich pytaniem "dlaczego kłamiecie, dlaczego programy informacyjne kłamią?". Miał to być wywiad z panią Stankiewicz, ale szybko role się odwróciły i to Jarosław Olechowski, dziennikarz z publicznej TVP był przepytywany.

Komizm sytuacji polegał na tym, że obie rozmawiające osoby trzymały w dłoniach mikrofon, co normalnie się nie zdarza. Odważny dziennikarz musiał
w tym wypadku pełnić rolę reprezentanta TVP. Przyszło mu w związku z tym tłumaczyć się choćby z kłamstwa w temacie liczby uczestników marszu. Robił to nieudolnie, mówiąc że różne podawano różne dane. Kiedy wspomniał o policji szacującej uczestników na ok. 50 tys., usłyszał głośny śmiech obecnych. W trakcie rozmowy wspomniał też, że stara się robić rzetelne materiały. Na pytanie dlaczego dziennikarze TVP mają tak dobrą ochronę, w postaci uzbrojonej policji,
a prezydent RP był jej pozbawiony i nad jego bezpieczeństwem na lotnisku w Smoleńsku nie czuwał ani jeden agent BOR,u?, nie potrafił odpowiedzieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

A Ikar to chyba z PO i może nie Polak,skoro wrednym czynem nazywa dochodzenie do prawdy, w sprawie katastrofy, w której zginął Prezydent RP, jego żona, dowództwo wojskowe naszego kraju, wielu wybitnych Polaków i polityków z różnych partii. Dla mnie i dla wielu Polaków kobieta, która z determinacją o to walczy, by winni tego zamachu i oddania śledztwa w ręce Rosjan, bezczeszczenia ciał, kłamstw o sekcjach itd. zostali ukarani, jest prawdziwą bohaterką. Ktoś kto pisze tak obraźliwy tekst jest tylko zwykłym i bezmyślnym trollem, kontraktowym, kryjącym się za pseudonimem. Na szczęście polityka wiadomości 24 się zmienia i trollowanie się skończy, a w to miejsce przyjdzie rzeczowa dyskusja, bez obrażania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rodak
 • rodak
 • 02.10.2012 00:37

Czas najwyższy aby wypędzić z Polski watykańskich okupantów, gorszych od sowieckiej zarazy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"tak naprawdę bez względu na stację telewizyjną i program informacyjny, wiadomości łącznie z komentarzami powtarzają się, tak jakby ktoś je wcześniej zatwierdzał i przekazywał jednocześnie do wszystkich stacji telewizji publicznej. Z tego wynika prosty wniosek, że za tym musi stać jakiś cenzor."

W Polsce ludzie masowo nie włączają kierunkowskazów skręcając. Wielokrotnie miałbym z tego powodu poważny wypadek. Tym musi ktoś sterować. To nie może być przypadek. To zamach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dedal
 • Dedal
 • 01.10.2012 23:43

ma być tych filmów a nie tego filmów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ikar
 • Ikar
 • 01.10.2012 23:35

ELŻBIETA SZCZERKOWSKA dokładnie to tak jest .

Wanda Wasilewska i Ewa Stankiewicz to ten sam poziom i te same wredne czyny wobec nas Polaków , WSZYSTKICH POLAKÓW .

Komentarz został ukrytyrozwiń

f dokładnie tak jest. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Też podziwiam panią Ewę za tę niezłomność i upór w sprawie Smoleńska. W pełni się zgadzam z tym sformułowaniem pana Michała, że jest taką Anną Walentynowicz naszych czasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 01.10.2012 20:20

Ewa Stankiewicz to prawdziwa bojowniczka ,brawo Ewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 01.10.2012 20:15

@Elżbieta Szczerkowska- wszystko jest super,temat b.ważny i niezwykle aktualny .Komuchom na tym forum aż się łapy POcą,a łydki latają .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorry, przez pomyłkę napisałam inny miesiąc. Już poprawiłam. Dziękuję za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.
 • A.
 • 01.10.2012 19:25

issa - radzę swoje pisanie też sprawdzić, bo poprawna forma brzmi "października", nie "październik".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.