Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2512 miejsce

Ewa Wachowicz uwiodła smakiem Gości Przyjaciół Świata

4 czerwca br w Hotelu Andel’s w Łodzi odbyła się 8 edycja Kolacji Charytatywnej, organizowana przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Świata" z Łodzi. Na kolacji gościli m.in. Paulina Sykut-Jeżyna, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Zielińska.

Organizatorki wydarzenia jak zwykle zadbały o atrakcyjną formę spotkania. Kolacje Przyjaciół Świata stały się już łódzką marką. Nic więc dziwnego, że w wydarzenie chętnie angażują się znane osoby, które swoją popularnością chcą wspierać tą charytatywną akcję.
Ewa Wachowicz / Fot. materiały prasowe
Po raz pierwszy w historii kulinarnego cyklu, autorką kolacji była kobieta – Ewa Wachowicz, popularna jurorka programu Top Chef oraz producentka i autorka programów kulinarnych emitowanych m.in. w telewizji Polsat, Polsat Cafe i Polsat Food Network. Flirt ze smakiem według jej przepisu był prawdziwą ucztą dla podniebienia. W menu królowały produkty sezonowe, jak powiedziała Ewa Wachowicz "W kuchni staram się myśleć sezonowo, a czerwiec to czas szparagów, rabarbaru i truskawek". Wiosenne menu otwierała przystawka – płatki łososia marynowanego w cytrusach podane z zielonymi szparagami. Na danie główne zaserwowano consome oraz perliczkę marynowaną w cydrze z purée kalafiorowym, konfitowanym rabarbarem, sosem tymiankowym i młodymi warzywami. Na deser jurorka Top Chef przygotowała, coś co lubi najbardziej - kruszoną bezę z truskawkami, która w połączeniu z sosem lawendowym i owsianym ciasteczkiem tworzyła idealną całość. Duży ukłon należy się szefowi kuchni hotelu andel’s Mirosławowi Jabłońskiemu, który razem ze swoim zespołem, realizował menu wymyślone i przetestowane wcześniej przez Panią Ewę.
Logo Stowarzyszenia Przyjaciele Świata / Fot. mat. prasowe
Ważnym punktem programu imprezy była licytacja przedmiotów przekazanych przez znane osoby, którą prowadziły: aktorka telewizyjna i teatralna – Elżbieta Romanowska i Agnieszka Kaczorowska, tancerka znana z programu "Dancing with the Stars". Goście Kolacji nie zawiedli i z zaangażowaniem włączyli się w licytację atrakcyjnych przedmiotów. Uczestnicy aukcji, którym dopisało szczęście i niesłabnący duch walki, wylicytowali m.in. koszulkę z autografami reprezentacji Polski w piłkę nożną, fartuch Ewy Wachowicz, zaproszenie GOLD na mecz 6 czerwca Polska-Litwa w Krakowie, które przekazał na aukcję Jan Tomaszewski, również obecny na kolacji. Za najwyższą kwotę 150 tys. zł. został wylicytowany jeden z obrazów autorstwa Iwana Kulika pt. "Mały Książe".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.