Facebook Google+ Twitter

Ewakuacja szkoły w Kościelcu: sprawca zatrzymany

Ponad 500 osób zostało ewakuowanych z Zespołu Szkół Rolniczych w Kościelcu, niedaleko Koła (wielkopolskie). W budynku została rozprzestrzeniona nieznana substancja.

To w tym budynku została rozpylona niebezpieczna substancja / Fot. Grzegorz BroniarczykZ relacji świadków wynika, że poszkodowanych może być nawet 20 osób. Na miejscu jest już straż pożarna, policja i karetki pogotowia, które przewożą poszkodowanych do kolskiego szpitala.

W tej chwili trwa przewietrzanie budynków. W pobliżu szkoły został postawiony namiot, w którym odpowiednie służby udzielają pomocy poszkodowanym. Na tę chwilę w najcięższym stanie jest 20 osób, które są przewożone karetkami pogotowia ratunkowego do pobliskich szpitali. Ustalane jest, jaka substancja została rozpylona w budynku szkoły - informuje rzecznik PSP Koło Krzysztof Wciąż wyprowadzane są osoby poszkodowane w zdarzeniu / Fot. Grzegorz BroniarczykŻurawik.

- Sytuacja zastała nas podczas zajęć. Nauczyciel kazał opuścić budynek szkoły. Ewakuacja została przeprowadzona bardzo sprawnie - mówią dla Wiadomości24.pl uczniowie III klasy Technikum Żywienia.

Funkcjonariuszom policji szybko udało się ustalić sprawcę. Jest nim 17-letni uczeń szkoły, który odpowie za swój czyn jak osoba dorosła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny news!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.