Facebook Google+ Twitter

Ewakuacja szpitala w Iławie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-09 21:16

Z iławskiego szpitala ewakuowano do dwóch innych placówek osiem osób. Do Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim trafiło 6 pacjentów, a do Szpitala Powiatowego w Prabutach - 2 pacjentów.

Jeden pacjent przebywający na oddziale wewnętrznym został przeniesiony na oddział chirurgiczny. Miejsca przetransportowania wskazał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na wniosek dyrektora szpitala w Iławie.

Według rzeczniczki NFZ Aleksandry Kuczko, decyzja o zawieszeniu działalności na oddziałach jest decyzją tymczasową. "Jeżeli jednak placówka nie wznowi działań i nie zapewni pacjentom opieki w tym zakresie, środki finansowe na leczenie pacjentów zostaną z niej wycofane i przekazane innym placówkom, które tę opiekę zapewnią" - powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn Aleksandra Kuczko.

Kilka dni temu lekarze, którzy odeszli z pracy w iławskim szpitalu, złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Iławie, że sytuacja w szpitalu stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Za to niebezpieczeństwo - według lekarzy - odpowiada była dyrektor szpitala Wiesława Jastrząb.

Iławska prokuratura nie chciała jednak zająć się tą sprawą, bo prokuratorzy i ich rodziny przez wiele lat leczyli się w tej placówce i nie chcieli być posądzeni np. o kumoterstwo. Dlatego iławska prokuratura wysłała pismo do prokuratury okręgowej w Elblągu z prośbą, aby tę sprawę przejęła inna prokuratura. Ostatecznie doniesieniem złożonym przez iławskich lekarzy zajmie się teraz prokuratura rejonowa w Elblągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Może rzeczywiście za dużo jest szpitali małych i nierentownych?Może pomysł,aby oddać je samorządom jest słuszny?Dla mnie skandaliczną jest sytuacja,gdy lekarz odchodzi od łóżka chorego.Lekarz to nie urzędnik,który opuszcza swoje biurko i ma w nosie petenta.Jeśli lekarz w szpitalu opuścił chorych to nie jest lekarz i ja bym mu tego nie darował.Niech hoduje rzodkiewki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.