Facebook Google+ Twitter

Ewakuowano dworce i Kauflandy - sprawca zamieszania zatrzymany

Dużo pracy mieli policyjni pirotechnicy. O bombach na dworcach w całej Polsce i w sklepach sieci Kaufland ostrzegał przez telefon anonimowy rozmówca.

Jak udało mi się ustalić w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, po raz kolejny sprawcą fałszywych alarmów bombowych na terenie Polski był 46-letni mieszkaniec Konina - Ryszard Ł.

Usłyszał on już po raz kolejny zarzut z art. 66 kw. (kodeksu wykroczeń): "osoba, która ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych. Ponadto jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych".

Mężczyzna nie potrafił powiedzieć dlaczego postawił służby ratunkowe w Polsce na nogi.

Kaufland w Sieradzu / Fot. Piotr AndrzejakKrótko przed godziną 17 ewakuowano pracowników i klientów marketu Kaufland w Sieradzu i Zduńskiej Woli. Dzwoniący ostrzegał, że na terenie sklepów są ładunki wybuchowe.
To sytuacja podobna do tej z 1 września. Pisaliśmy o niej na Wiadomościach24.pl. Alarm okazał się fałszywy, policyjni pirotechnicy nie znaleźli żadnych ładunków.
W Sieradzu pracownicy marketu wrócili do budynku po godzinie 19.

Pracownicy marketu wracają do sklepu. / Fot. Piotr AndrzejakSprawcę alarmu z 1 września zatrzymała policja w Kaliszu. Przedstawiono mu także zarzuty, za które odpowie przed sądem.

Ewakuowane dworce

W Sieradzu ewakuowano również dworzec PKP. Wszystko z powodu informacji jaką otrzymała policja: na dwóch dworcach na terenie Polski znajdują się bomby.

Sieradzki dworzec kolejowy / Fot. Piotr AndrzejakJak udało mi się ustalić w rozmowie telefonicznej z rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, podinsp. Magdaleną Zielińską, do godz. 19.20 sprawdzono 14 dworców PKP na terenie województwa łódzkiego. W żadnym z obiektów nic podejrzanego nie znaleziono.

Z mediów docierają także wieści o ewakuacji innych dworców na terenie Polski, m.in.: w Koninie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dlatego staram się być w tego typu miejscach i pisać o tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna relacja!
Według wielu nie powinno się pisać o podłożeniach bomb, przez to inni zauważają, że w taki sposób można zdobyć rozgłoś i tak się kręci to błędne koło... Osobiście uważam, że reporter nigdy nie powinien zatajać ważnych faktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak udało mi się ustalić w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, to tylko kwesta czasu aby ustalić żartownisia z tym alarmem. Żartowniś z Kalisza został ustalony i zatrzymany w ciągu trzech dni i miejmy tylko nadzieje że i ten żartowniś stanie przed obliczem sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Lesznie dwukrotnie już były takie alarmy bombowe w Kauflandzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku to nie wiesz ,ze autorzy Wiadomości24, pl zawsze pierwsi na miejscu?:)
A tu kilka info w innych mediach http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090901/BIALOGARD/954832070, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090923/ZAMOSC/315645186

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co ciekawe inne media o ewakuacjach w kaufach nie informowały zarówno 1 września jak i wczoraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zemsta wywalonego pracownika :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przecież w tylu miejscach na raz się to stało - zmówili się? Może to jakaś zmasowana akcja kontroli służb od spraw bezpieczeństwa i organizacji antyterrorystycznych czy coś takiego? Bo na zabawny flashmob mi to nie wygląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem za jak najsurowszym karaniem takich nie nazwę ich jak ale wiemy jakich ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W jedym miejscu, ze zadzwonil, w innym, ze wyslal fax:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.