Facebook Google+ Twitter

Ewangelizacja ProChrist 2008 w Spodku - czy przyniesie owoce?

Mijają kolejne dni masowej ewangelizacji w katowickim Spodku. Każdego wieczora gromadzi się tu coraz więcej ludzi. Co ich przyciąga? Atmosfera, słowa mówcy, artyści, chęć wyciszenia? Może poruszana problematyka?

Hala widowisko - sportowa zamieniła się w miejsce ewangelizacji. / Fot. Łukasz Wieczorek– Należy szukać takich autorytetów, które są wzorcami do naśladowania. Ale nie takie negatywy, które małpujemy. Musi wychodzić z tego coś dobrego. W Starym Testamencie, w Księdze Mojżeszowej czytamy: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego – to jest motto autorytetu dla drugiego człowieka – mówił tuż po poniedziałkowym spotkaniu ks. Sebastian z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach.

Problem autorytetów poruszony został w drugi dzień akcji ewangelizacyjnej i cieszył się dużym zainteresowaniem.

ProChrist to nie tylko kazanie Parzanego - to także teatr i film. / Fot. Łukasz Wieczorek– Żyjemy w świecie degradacji autorytetów. Wszystko zawodzi państwo, kościół, rodzina. Młodzi ludzie nie znajdując wsparcia w wartościach reagują cynizmem, agresją, szukają "leku na całe zło" w ułudzie uzależnienia – dodawał.

Przez cały czas spotkania przewijała się także tematyka krzyża i cierpienia Chrystusa. Rozpoczynający spotkanie modlitwą ks. abp Damian Zimoń – metropolita katowicki odwołał się w kilku słowach do swojego pasterskiego zawołania: Głosimy Chrystusa Ukrzyżowanego oraz ekumenicznej jedności.

Ks. Parzany wspominając wizytę w Oświęcimiu powiedział: – Doświadczyłem tam tego, że Bóg wchodzi na moje miejsce i umiera moją śmiercią... Przywołał tym samym postać św. Maksymiliana Kolbego i przeprosił w imieniu swojego narodu. Mówił: – Podczas zwiedzania w celi śmierci o. Kolbe, było mi wstyd, że jestem Niemcem.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - to wtorkowe przesłanie Ulricha Parzanego. Kultura obrazkowa, w której żyjemy obecnie, narzuca wzorce wiecznej młodości jako synonimu piękna. Jak w związku z tym traktujemy to, co przychodzi nieuchronnie, a jest przez nas spychane na margines wartości życia - niedoskonałą starość?

Katowice domem Was wszystkich...

każdego dnia przychodzi coraz więcej osób. / Fot. Łukasz WieczorekCzwarty dzień tego wielkiego ekumenicznego wydarzenia rozpoczął prezydent miasta Katowice – Piotr Uszok. Przypomniał on wizytę Jana Pawła II na katowickim lotnisku Muchowiec oraz ewangelickie początki miasta. W modlitwie zebranych poprowadził ksiądz Andrzej Malicki przedstawiciel Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.

Dlaczego zło tak fascynuje współczesnego człowieka? Gdzie przebiega granica odbierania świata przez pryzmat czarnego koloru? Na te problemy w tym dniu zwrócił szczególną uwagę ksiądz Parzany.

Uczyń mnie dobrą glebą...

Pod koniec czwartego spotkania Parzany odwołał się także do biblijnej przypowieści o siewcy. Zasiane Słowo – pada na różną glebę. Na jaką padnie to zasiane przez ProChrist?

Na efekty pewnie przyjdzie nam poczekać. Organizatorzy proponują także cykl ośmiu spotkań poewangelizacyjnych, ale już w mniejszych grupach. Listę miejsc spotkań znaleźć można na stronie: www.prochrist.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Należy się plus kolego Łukaszu. To prawda- w dzisiejszym świecie nastąpiła totalna degradacja autorytetów. Świat powariował :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.