Facebook Google+ Twitter

Ewolucja czy rewolucja w światowych finansach?

Kryzys finansowy w XXI wieku może zakończyć się rewolucją lub ewolucją. Ewolucja jest możliwa, jeśli polityka stanie się częścią życia osób, którym dotychczas brakowało środków do życia, ponieważ to oni mogą spowodować rewolucję.

Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, znajdująca się przy ulicy Koszykowej 26/28 w Warszawie, była miejscem dyskusji panelowej na temat "Rynki finansowe - szansa czy zagrożenie". Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w czwartek 29 września 2011 roku. Rozpoczął je około godz. 18 dyrektor biblioteki Michał Strąk. Zakończono je natomiast wspólnym posiłkiem, połączonym ze sprzedażą książek i rozdawaniem autografów.

Dyskusja połączona była z prezentacją książki Paula H. Dembskiego "Finanse po zawale", którą autor przedstawił osobiście wspólnie z wicepremierem RP, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. Sala była zapełniona, a wśród zaproszonych osób była profesor Elżbieta Mączyńska, profesor Krzysztof Opolski, Piotr Kuczyński, redaktor Witold Gadomski oraz autor tego tekstu, który zadał uczestnikom dyskusji dwa pytania:

1. Czy przyczyną kryzysu finansowego w XXI wieku był brak środków płatniczych w rękach konsumentów, którym brakowało środków do życia?
2. Czy można zakończyć kryzys ewolucją państw w przedsiębiorstwo, przynoszące zysk obywatelom, z którego wypłacanoby im dywidendę, zapewniającą wszystkim osobom dostęp do środków potrzebnych do życia?

Wicepremier Waldemar Pawlak wyszedł w trakcie dyskusji i nie uczestniczył w części, przeznaczonej na pytania. W czasie jego obecności rozmawiano o kryzysach finansowych w historii ludzkości, które zakończyły się rewolucjami, w tym wojnami. Zastanawiano się także, czy omawiane załamanie gospodarcze zakończy się rewolucją.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radosnych świąt i oraz szczęśliwego nowego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.