Facebook Google+ Twitter

Explorers Festival na półmetku

Od środy trwa w Łodzi festiwal podróżników, miłośników gór, sportów ekstremalnych i aktywnego wypoczynku. Przed nami kolejne dni pełne spotkań z ludźmi, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu.

A także do złowienia autografów. / Fot. Piotr DrzewieckiJuż dziś rano na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie się 5. edycja Wielkiej Lekcji Geografii, w której wezmą udział uczniowie ze szkół średnich z całego województwa łódzkiego. W tym roku motywem przewodnim lekcji będzie geografia Azji. Dr Marek Zgorzelewski zabierze uczniów na wirtualną wycieczkę po największym kontynencie świata, zaś Tamotsu Nakamura pokaże największe tybetańskie szczyty i lodowce.

Z kolei dr Elwira Żmudzka przedstawi osobliwości skrajnie kontynentalnego klimatu Wschodniej Syberii, zaś dr Marek Barwiński opowie o Indiach, jako o państwie kontrastów. Na zakończenie Martyna Wojciechowska przedstawi swoje wrażenia z podróży do Nepalu, gdzie przebywa się „blisko nieba”. Wszyscy uczniowie wypełnią test na młodego geografa, a najlepsi z nich otrzymają cenne nagrody.

Festiwal to okazja do rozmowy z gości i poznania ich podróży. / Fot. Piotr DrzewieckiPóźnym popołudniem w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej znany polskim telewidzom Witold Casetii opowie o wyprawach w Dolomity i zwróci uwagę na piękno tych włoskich gór. Następnie Stephen Bouey i Steven Shoppman ze Stanów Zjednoczonych zaprezentują swoje wrażenia z wyprawy… truckiem dookoła Ziemi. Na zakończenie trzeciego dnia festiwalu, Portugalczyk Joao Garcia opowie o swoich wpinaczkach w górach wysokich i o radości, jaką przeżył w tym roku wraz z łodzianinem Piotrem Pustelnikiem, zdobywając Koronę Himalajów.

To wszystko już dziś na Explorers Festival, a szczegóły znajdziecie na: www.explorerfestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.