Facebook Google+ Twitter

Explorers Festival - Światowe Dni Gór w Łodzi

Na kilka dni, od 15 a 19 listopada, Łódź zamieni się w światową stolicę gór. Już za dwa dni zaczyna się 8 edycja znanego Explorers Festival.

Explorer FestivalGośćmi Festiwalu, jak co roku, będą światowej sławy alpiniści,Explorer Festival podróżnicy, miłośnicy gór i operatorzy filmowi. Podczas tych kilku dni odbędą się ciekawe spotkania, wernisaże, pokazy filmowe. Każdy kto przybędzie na Dni Gór, będzie miał szansę spotkać się między innymi z: Piotrem Pustelnikiem, Piotrem Morawskim, Peterem Hamorem (wszyscy trzej to zdobywcy trzech ośmiotysięczników), z Martyną Wojciechowską (trzecia Polka, która zdobyła Mount Everest), Kevinem Aldertonem, Jonem Bowemasterem, Aleksandrem Domalewskim oraz wieloma innymi podróżnikami i alpinistami. Każdego dnia odbędą się pokazy filmowe produkcji polskich i zagranicznych autorów przedstawiające najciekawsze miejsca na ziemi.

Nagrody Extreme 2006

W sobotę 18 listopada wręczone zostaną Światowe Nagrody Explorer dla największych odkrywców i zdobywców minionego roku oraz nagrody Camera Extreme 2006 dla najwybitniejszych twórców dzieł o eksploracji, sportach ekstremalnych i niezwykłych działaniach. Wszystkie imprezy będą odbywać się w Sali Kinowa Politechniki Łódzkiej przy Alejach Politechniki 3a.

Początek festiwalu w środę 15 XI o godzinie 18 .00. Tuż po nim spotkanie pt.Tryptyk himalajski, czyli spotkanie z trzema himalaistami: Piotrem Pustelnikiem, Peterem Hamorem (Słowacja) i Piotrem Morawskim.
Oni to weszli w sezonie wiosenno - letnim na trzy ośmiotysięczniki: Cho Oyu, Annapurna, Broad Peak Wyprawa odniosła sukces, ale potwierdziła również, że zdobywanie himalajskich kolosów należy dalej do nadzwyczaj trudnych przedsięwzięć, a uprawianie alpinizmu jest jednocześnie próbą sprostania wyzwaniu, której towarzyszą bardzo często ludzkie dramaty i niespełnione nadzieje. Po spotkaniu (ok. godz. 20.00) prezentacja filmów o tematyce ekstremalnej.

W czwartek 16 XI warte zainteresowania jest spotkanie z o godz.20.15. Nosi ono tytuł "Na peryferiach globalizacji", podczas którego profesor Wiesław Olszewski opowie o Azji Południowo - Wschodniej.

Ważnym punktem Festiwalu będzie Wielka Lekcja Geografii, która odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 9.30 na Wydziale Zarządzania UŁ. Współorganizowana jest przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas panelu obecni będą specjalni goście m.in: Bogusław Grabowski, Sławomir Lachowski, Nancy LaRiviere (USA) - Jumpshack, John Sherman (USA) - Jumpshack, Martyna Wojciechowska - dziennikarka. Będzie to rozmowa o doświadczeniach ludzi, którzy osiągnęli sukces zawodowy, a jednocześnie są aktywni, uprawiają sport, rozwijają swoje pasje i poszukują możliwości ich spełnienia. W sobotę 18 XI o godz. 17.20 warto znaleźć chwilę czasu na spotkanie z Martyną Wojciechowską. Na zakończenie Festiwalu ciekawie zapowiada się spotkanie pt."Wspinanie z adrenaliną".

Więcej informacji i cały program Festiwalu możecie znaleźć na stronce www.festiwalgor.pl . Wkrótce kolejne informacje o Festiwalu Gór.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.