Facebook Google+ Twitter

Expo 2010: świat gości w Chinach

Długie kolejki, wielka ciekawość i wyjątkowy nastrój: największa światowa wystawa odbywa się w Chinach. Szanghaj zabierze gości w kolorową podróż dookoła świata.

Już w weekend prawie pół miliona ludzi odwiedziło pawilony z 250 krajów i organizacji. Kontrola bezpieczeństwa nie miała żadnych problemów opanowaniem tłumu zwiedzających. Przed pawilonami utworzyły się długie kolejki. Czas oczekiwania na wejście sięgał czterech godzin - przy wysokich temperaturach było to bardzo męczące. "To jest marnotrawstwo czasu" - skarżyła się mieszkanka sąsiedniego miasta, Hangzhou. - Przybyliśmy tu tylko na jeden dzień - dodała. Ogólne reakcje zwiedzających były jednakże pozytywne i niezwykle cierpliwie stali oni w długich kolejkach. - To jest wspaniałe, że tak wiele państw pokazuje tu swoje osiągnięcia technologiczne i kulturę - powiedział 21-letni student z Szanghaju. - Wielu Chińczyków nie może ot tak po prostu wyjechać za granicę, a tutaj mogą tak dużo rzeczy dotyczących innych krajów zobaczyć, że można to porównać z podróżą po świecie - dodał.

Obok autopromocji różnych narodów chodzi tu o motto „Lepsze miasto, lepsze życie” o długofalowy rozwój miasta. Z największą liczbą uczestników, największym obszarem i oczekiwanymi 70 milionami gości, światowa wystawa w metropolii portowej powinna pobić wszystkie rekordy w 159-letniej historii Expo. Na dzień otwarcia rozdano 350 tysięcy biletów, jednakże skorzystało z nich jedynie 204 tysięcy gości. Reszta, według domysłów organizatorów przesunęła swoje odwiedziny, bez uzasadnienia. Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin Hu Jintao wykorzystał przyjazd szefów rządów i państw na otwarcie Expo do przeprowadzenia politycznych rozmów.

Źródło: yahoo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.