Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11451 miejsce

EXPO Kraków w budowie

Na terenie Łęgu w sąsiedztwie krakowskiej elektrociepłowni i rzeki Wisły, powstaje nowa inwestycja. Tam było po przemysłowe klepisko będzie targowisko EXPO Kraków, którego inwestorem i właścicielem są Targi w Krakowie.

Tak będzie wyglądało Expo Kraków. / Fot. ScanTakie tempo budowy przezBaner informacyjny o miejscu powstawania EXPO Kraków. Fot. Henryk Czechowski BINFO / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków sześć dni w tygodniu zawdzięcza dobrze zorganizowanej pracy i nadzoru kierownika budowy Pana mgr inż. Roberta Zięciny z Firmy Re - Bau z Krakowa. Ładna ciepła pogoda to przyjaciel budowlańców, szczególnie przy robotach ziemnych, jak też przy stawianiu różnego rodzaju konstrukcji zewnętrznych.

Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Firma Targi w Krakowie. Jest to bardzo ważna inwestycja w prawie milionowym Krakowie. W sąsiedztwie zaledwie kilkunastu metrów przebiega jedna z głównych ulic i zarazem szlaków komunikacyjnych z wschodu na zachód i północy na południe.

Z uwagi na wybudowanie odgałęzienia drogi z autostrady A4 na Bieżanowskim węźle przez nowoczesną drogę S7 przez Rybitwy i most Wandy, jest szybki dojazd z lotniska Balice.

Obok szlaków drogowych w sąsiedztwie przebiega linia kolejowa do Elektrociepłowni Łęg. Można też podróżować szlakiem wodnym. W tym rejonie rzeka Wisła jest spławna i może być przystosowana do transportu wodnego oraz rekreacyjnego. Expo już posiada dobą komunikację transportem miejskim w postaci autobusów MPK Kraków. Adres inwestycji to Kraków ul. Centralna 53.

Tablica informacyjna budowy. Fot. Henryk Czechowski BINFO / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPowstające na terenie krakowskiego ŁęguTeren budowy głównej hali w dniu 24.08.2013. Fot. Henryk Czechowski BINFO / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe EXPO Kraków będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków targowo - kongresowych nie tylko w regionie małopolskim ale w kraju.

Powstające Centrum Targowe EXPO Kraków to:
- 7,2 ha terenu w geograficznym centrum Krakowa
- 13 tys. m² powierzchni użytkowej
- 2 hale o łącznej powierzchni 9 tys. m² o nośności podłogi 40kPa i wysokości ponad 8 m
- Zespół klimatyzowanych, modułowych sal konferencyjnych
- 4 eleganckie pokoje spotkań
- Przestronne lobby
- Restauracja
- Ponad 700 miejsc parkingowych
- Teren pod ekspozycję zewnętrzną

Dwie Hale wystawiennicze (4 i 5 tys. m²) posiadają kolejny atut w postaci , że będą wolną od filarów na środku hal, zakrytą powierzchnię ekspozycyjną. Natomiast Pani Grażyna Grabowska Prezes inwestora Targów w Krakowie wraz Zarządem pilnie śledzą postępy w budowie.

Podpory nośnie hali głównej szeregu zbiórka w dniu 24.08.2013. Fot. Henryk Czechowski BINFO / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówTerminy oddania obiektu są Teren budowy głównej hali w dniu 24.08.2013. Fot. Henryk Czechowski BINFO / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówbardzo napięte, a portfel imprez w nowym miejscu już na wiosnę 2014 jest prawie zamknięty. Natomiast pierwsze ekspozycje wystawiennicze i konferencje w powstającym obiekcie powinny już odbywać faktycznie za kilka miesięcy.

Hale wystawiennicze są tak zaprojektowane, że ich elastyczność w postaci zastosowanych rozwiązań pozwoli na uzyskanie w obiekcie powierzchni o różnym przeznaczeniu, adaptowanych w zależności od potrzeb w danej chwili.

Daje to możliwość organizowania dużych wydarzenie rangi międzynarodowej. Imprez takich jak Targi, Kongres, konferencje. Dzięki przesuwanym ścianom wewnętrznym może w tym samym czasie odbywać kilka mniejszych szkolenie lub prezentacji produktów.

Powstające Centrum Expo Kraków to perspektywa na doskonale zorganizowane w Krakowie:
- kongresy
- konferencje
- targi
- spotkania biznesowe i branżowe
- prezentacje produktowe
- bankiety firmowe
- szkolenia
- imprezy rozrywkowe
- festiwale i koncerty
- pokazy mody
- zawody sportowe
- spektakle i widowiska.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.