Facebook Google+ Twitter

EXPO XXI Warszawa: szkolenie z ochrony danych osobowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-05-05 09:18

18 maja br. w EXPO XXI Warszawa odbędzie się szkolenie przygotowane przez GIODO i Polską Izbę Przemysłu Targowego pt. „Ochrona danych osobowych – obowiązki przedsiębiorców w świetle nowych przepisów prawa od 1 stycznia 2015 roku”.

Już 18 maja br. w EXPO XXI Warszawa odbędzie się kolejne niecodzienne wydarzenie – szkolenie przygotowane przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i Polską Izbę Przemysłu Targowego pt. „Ochrona danych osobowych – obowiązki przedsiębiorców w świetle nowych przepisów prawa od 1 stycznia 2015 roku”. Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli branży targowej i MICE, zainteresowanych tematem przetwarzania danych osobowych.

1 stycznia 2015 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych, dotycząca zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. Najważniejsze zmiany to m. in. obowiązek wyznaczenia Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) i zgłoszenia tej osoby imiennie do GIODO oraz rejestracja zbiorów danych osobowych w GIODO. Już wkrótce, 30 czerwca br., mija okres przejściowy, po zakończeniu którego brak odpowiedniej dokumentacji i naruszenie ustawy może wiązać się z karą wysokiej grzywny – od 10 do nawet 200 tys. PLN. Niewiele firm wie, że aby zachodził obowiązek spełnienia wymogów ustawy o ochronie danych osobowych wystarczy zatrudnianie choćby jednego pracownika lub współpraca z jednym klientem.

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów oraz rosnącym zainteresowaniem tematem ochrony danych osobowych dla potrzeb handlowych i marketingowych, Polska Izba Przemysłu Targowego wraz z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przygotowały specjalne szkolenie. Wydarzenie, które poprowadzą eksperci z GIODO, ma na celu praktyczne przygotowanie firm z sektora targowego oraz branży MICE do prawidłowego przetwarzania danych osobowych.

Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2015 roku w godzinach 11.00-15.00 w Sali C w EXPO XXI Warszawa przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. Obiekt jest partnerem strategicznym projektu.

Podstawowe zagadnienia, które zostaną poruszone podczas szkolenia:
- Przetwarzanie danych osobowych – podstawy prawne, podstawowe pojęcia i zasady;
- Rejestracja i aktualizacja zbiorów danych osobowych;
- Zmiany w ustawie o ochronie danych osobowych – nowa rola Administratora Bezpieczeństwa Informacji i zasady przekazywania danych podmiotom trzecim;
- Ochrona danych osobowych w stosunkach pracy;
- Nowe technologie i związane z nimi wyzwania w zakresie ochrony danych osobowych.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu
Szkolenie ma charakter płatny, dla członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego, Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Stowarzyszenia Kongresy i Konferencje w Polsce organizatorzy przewidzieli atrakcyjne rabaty. Koszt uczestnictwa w wydarzeniu:
- dla członków PIPT, SBE oraz SKKP - 150 PLN netto/os. (rejestracja uczestników poprzez wypełnienie formularza A);
- dla osób i firm spoza wymienionych organizacji branżowych - 300 PLN netto/os. (rejestracja uczestników poprzez wypełnienie formularza B).
Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: http://polfair.pl/aktualnosci/szkolenie-pipt-i-giodo. Wypełnione dokumenty należy przesyłać drogą mailową na adres info@polfair.com.pl lub numer fax (61) 866 10 53.

Dodatkowe informacje dotyczące szkolenia oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie: http://polfair.pl/aktualnosci/szkolenie-pipt-i-giodo.
(Dominika Socha)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.