Facebook Google+ Twitter

Expose premiera a transfer kapitału poza granice Rzeczypospolitej

W odpowiedzi na pytania posłów, dotyczące wygłoszonego expose, premier Donald Tusk zwrócił szczególną uwagę na transfer kapitału poza granice Polski. Oczywiście należy się domyślać, że metodami nielegalnymi. Dla przykładu podam jeden.

Postawa Obywatela wobec jawnej przestępczej działalności firm kapitałowych
Jestem przekonany, że ponad 90 proc. społeczeństwa jest za wytępieniem rabunkowych i szkodliwych metod gospodarowania, pozbawiających państwo i jej obywateli należnych dochodów z tytułu podatku obrotowego.

Kupując towary wyprodukowane w Polsce, powodujemy, że te wydane pieniądze w jakiejś formie wracają z powrotem do nas. Po pierwsze: im większe wpływy do skarbu państwa, tym jego lepsza kondycja finansowa.

Im więcej dana firma produkuje, tym bardziej przyczynia się do zmniejszenia bezrobocia, zapobiegając emigracji w dużej części dobrze wyszkolonych fachowców. Fachowców, na których wykształcenie łożyło całe społeczeństwo. Należy zastanowić się, czy taki fachowiec przejęty przez firmę na Zachodzie ma możliwość powrotu? Otóż nie ma, ponieważ dysproporcje płacowe są jak przepaść.

Rzeczywiście wyroby dobrej jakości, słusznie otrzymały polski znak jakości. Oby wszyscy tak produkowali. / Fot. Piotr WierzbickiZapytałem pewnego doktora, specjalistę od silników spalinowych: "Kiedy wracasz?". Odpowiedział: "Jak będę niesprawny. Choć emeryturę mam, to limit dodatkowego zarabiania na Zachodzie jest przyzwoity, a pieniądze mają tam lepszy zapach".

To jest tak jak z kiełbasą. Jedna pachnie, druga śmierdzi. A przyczyna jest banalna i prosta. I to bezczelnie eksponowana. Wykazuję to na załączonych zdjęciach. Gdyby podatek wpłynął do polskiego skarbu, numer przy kodzie kreskowym zaczynałby się liczbą 590.

Czytaj dalej ->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Chciałem zauważyć, że nie ma żadnego kraju z oznaczeniem 20 na początku. Wszelkie kody zaczynające się od cyfr 20-29 oznaczają produkt ważony w supermarkecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do "e". Ja znalazłem wiele takich numerów. Wystarczy przejść po sklepach i sprawdzać. Co z tego,ze miejsca pracy, skoro zadłużenie Polski rośnie w zastraszającym tempie. To jest tak zwana cicha kradzież i najbardziej niebezpieczna dla Polski. Wszystko kradnie się po cichu. A obywatel tego nie czuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 14.01.2012 18:15

Nie wiem gdzie idą jakie pieniądze , jedno jest pewne [ produkt ze zdjęcia ] wyprodukowane w Polsce z polskich produktów . Czy pan się zastanawiał ile to miejsc pracy ? Wędliny tej firmy zdobywały nagrody [ polska firma ] , są smaczne i tanie . Prócz tego ogromne ilości produktów spożywczych eksportujemy na cały świat i to trzyma gospodarkę . Nie rośnie nam świńska górka jak drzewiej bywało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to na każdym kroku widać nielegalne transfery kapitału poza granice Rzeczypospolitej! A rząd Tuska jakby miał kataraktę na oczach! Państwo o największym zagęszczeniu urzędników liczone na metry kwadratowe a miliardowe sumy przeciekają "pomiędzy palcami".
W Niemczech jak chce się wyprowadzić kapitał w celach inwestycyjnych poza granice, trzeba uzyskać specjalne zezwolenie! Z warunkami przeprowadzenia transakcji! Kapitał nie może być bezmyślnie konsumowany i utracony! Inwestycja musi być przeanalizowana pod kontem zabezpieczenia kapitału! A u nas?! Każdy robi "po swojemu", to po co nam tylu urzędników?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

FIAT'owi zagwarantowano od razu w umowie legalne wyprowadzanie zarobionej gotówki za granicę. Natomiast TPSA wyprowadziła z Polski (zamiast zainwestować) ponad milion dolarów "kupując" od swojego francuskiego właściciela prawa do nazwy Orange.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu. Na opakowaniu jest polski znak jakości, czyli wyprodukowane w Polsce. Przy kodzie kreskowym numer wskazuje do jakiego państwa trafił podatek od tego produktu. Polski numer przy kodzie kreskowym zaczyna się na (590..........). W skali roku są to tysiące i setki tysięcy ton. A więc mam prawo podejrzewać, że Polska jest okradana sukcesywnie na miliardy.
Natomiast system dochodzenia i wymiaru sprawiedliwości jest kulawy i spowolniony jak "żółw", brak nowoczesnych rozwiązań systemowych. I "WSZYSTKIM' w to graj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrek napisz wprost, o co chodzi. Zdaje mi się, że intencje masz dobre, ale nie mogę znaleźć tego "czarne na białym"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.