Facebook Google+ Twitter

Expose premiera Donalda Tuska - będzie zaciskanie pasa?

18 listopada Donald Tusk wygłosi expose. Już jednak pojawiają się pierwsze informacje, jakie treści w nim się znajdą. Premier prawdopodobnie zapowie m.in. likwidację wybranych ulg i ograniczenie przywilejów podatkowych.

 / Fot. Ekuku, domena publicznaJak informuje dzisiejsza Rzeczpospolita, premier zapowie w expose, w jaki sposób rząd zamierza walczyć z kryzysem w ciągu najbliższych miesięcy. Zmiany mają być uzależnione od poziomu wzrostu PKB.

Prawdopodobne jest wprowadzenie zmian przy wypłacie becikowego (teraz przysługuje każdej rodzinie, w której urodziło się dziecko, a po zmianach prawdopodobnie tylko rodzinom uboższym), podniesienie składek dla samozatrudnionych. Jeśli dojdzie do recesji, rząd zmuszony będzie do podwyższenia składki rentowej, akcyzy i stawek VAT. W planach rządu są także reformy mające przynieść wymierne korzyści dla budżetu państwa, dopiero w perspektywie najbliższych lat.

Źródło:
Rzeczpospolita


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 22:28

oooo!!!wolnorynkowa gospodarka?Co ty powiesz .I rzad nie ma w tej kwestii nic do roboty?To chyba tylko u nas ciekawy "mozdzku".

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 15.11.2011 22:03

@e - ty pewnie jesteś od obrabiania rozporka Tuska co??

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
  • ciekawy
  • 15.11.2011 21:43

@ olek kan , czy twój kaczy móżdżek nie wie ,że mamy gospodarkę wolnorynkową ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.11.2011 21:36

no tak, podwyzki.Znowu musze placic za glupote elektoratu PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 15.11.2011 21:34

Dziękuję Bogu ,że w dobie globalnego kryzysu polskim premierem jest Donald Tusk . Inna opcja dawno by zafundowała nam scenariusz grecki. Jestem pełna nadziei ,że rząd ochroni nas przed skutkami ewentualnego kryzysu w Polsce a my powinniśmy go wspierać . Opozycja niech powstrzyma populistyczne hasła i pomyśli w końcu o Polsce i Polakach a lansowanie zostawi na później.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 15.11.2011 21:23

Górnicy, hutnicy ,powodzianie kolejarze , emeryci,lekarze i inne nacje ,już niedługo wydrukują Tuskowi poparcie na plecach kilofami, styliskami......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 15.11.2011 20:55

@Koźmiński i Konopka czekają na becikowe bo nie mają na pampersy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 15.11.2011 20:41

Mam pytanie do pana premiera. Czy w expose ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od piątku nastąpi gwałtowne uśmiercanie Polskiego społeczeństwa !

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 15.11.2011 13:58

Jak ta Rzepa zawsze zdobywa przecieki ?Ja osobiście wykreślam wszystkie przywileje , mundurowym , górnikom ,rolnikom- KRUS- becikowe bogatym , podniesienie podatku bogatym [ którym PiS obniżył ]