Facebook Google+ Twitter

"Express Ilustrowany": Gadu-Gadu na plebanii

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-03 07:45

Już wszystkie łódzkie parafie zostały wyposażone w strony internetowe, ale nie wszyscy duchowni znają się na komputerach i nie zawsze umieją zrobić właściwy użytek z sieci - pisze "Express Ilustrowany".

- Właśnie organizujemy szkolenia dla księży, przygotowujące ich do posługiwania się komputerem i nanoszenia na strony internetowe nowych informacji - mówi ksiądz Paweł z łódzkiej kurii biskupiej. - Nie wszyscy bowiem to potrafią. W niektórych parafiach strony obsługują ministranci albo młodsi duchowni.

Na parafialnych stronach internetowych można przeczytać informacje z życia kościoła, dowiedzieć się, kiedy są nabożeństwa, spotkania kółek różańcowych, poznać godziny otwarcia kancelarii. Parafianie wysyłają też do księży e-maile, proszą o porady, piszą o problemach.

Duchowni, głównie ci, którzy zajmują się pracą z dziećmi i młodzieżą - wciągani są przez wiernych w dyskusje religijne na czacie albo radzą rozmówcom, jak rozwiązać problemy rodzinne i małżeńskie.

- Komputer to bardzo dobre narzędzie ewangelizacji - twierdzą kapłani. - Dzięki czatom można kogoś zachęcić do uczestnictwa w mszy świętej albo przyjścia do spowiedzi. Czasami uruchamiamy Gadu-Gadu i inicjujemy jakieś dyskusje, żeby nakłonić młodzież do refleksji nad sobą, życiem, światem.

- Jednego tylko na pewno komputer nie załatwi - podkreśla ks. Paweł z łódzkiej kurii. - Nie ma mowy o spowiedzi przez Internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

1. *Gadu-Gadu na plebanii* - słowniki podają *gadu-gadu*...
2. Także *internet*.
3. Dzięki za poprawienie *plebani*.
4. Nadal brak inicjałów kopisty.
5. I nie wiadomo kto popełnil błąd (PAP?).

Komentarz został ukrytyrozwiń

*na plebani* - word na czerwono podkreśla błędną formą, zaś "puszcza" błędną...
A *gubernia, waltornia* w dopelniaczu? Od rana nikt tu nie zagląda?
Duchownia (pomieszczenie), zatem duchowni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus za długą obecność błędu ortograficznego w tytule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O - jeszcze brak inicjałów moderatora? A przy okazji - ów błąd powstał na szczeblu gazety papierowej czy internetowej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Już wszystkie łódzkie parafie zostały wyposażone w strony internetowe, ale nie wszyscy duchowni znają się na komputerach i nie zawsze umieją zrobić właściwy użytek z sieci - pisze "Express Ilustrowany". * - to podobnie jest z dziennikarzami: nie każdy umie posługiwać się słownikiem ortograficznym. Sporo jest błędów także na W24.
A tytuł? *"Express Ilustrowany": Gadu-gadu na plebani* - bezbłędny?
W tekście *Czasami uruchamiamy Gadu-Gadu* - może ktoś wyjaśni sposób pisania owego GG? Naczelny wyjaśnił jak piszemy *tuż-tuż*, to może i GG wyjaśni?
*Internet* pisujemy już *internet*.
PS Ciekawe, co czyni przeciętny ksiądz, kiedy mu się otworzy jakaś strona (przypadkowo!) z bezpruderyjna bielizną damską (lub męską)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.