Facebook Google+ Twitter

Express Ilustrowany: Pęczak żyje jak król

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-09-11 09:09

Andrzej Pęczak, były poseł i baron SLD, który jeszcze nie tak dawno publicznie narzekał, że po wyjściu z więzienia nie ma z czego żyć, za 200 tys. zł kupił spółkę, która dzierżawi w Sokolnikach w pow. wieruszowskim wart 7 mln zł, pieczołowicie odrestaurowany XVIII-wieczny pałac. Prowadzi w nim luksusowy hotel i restaurację.

Wybudowany w 1776 r. w stylu saskiego rokoka pałac Sokolnik, którym obecnie zarządza Andrzej Pęczak, mieści się na terenie też należącego do niego rozległego parku, tuż przy ruchliwej trasie z Łodzi do Wrocławia. Trzygwiazdkowy hotel dysponuje 12 pokojami i apartamentem. Specjalnością pałacowej restauracji są potrawy staropolskie. Obiad kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jednoosobowy pokój 190 zł, apartament 415 zł.

- U nas często goszczą turyści z Niemiec, Holandii, Rosji, Ukrainy i Łotwy. Są zauroczeni tym miejscem - mówi czarnowłosa recepcjonistka.

Do pałacu przyjechaliśmy w poniedziałek. Żywej duszy nie było. Miejscowi mówią, że interesy nie idą zbyt dobrze i Pęczak często wypłaca pracownikom pensję w ratach. Sam jeździ jednak srebrnym bmw combi serii 5. Jego subaru stoi w warsztacie. Poprzednia przyjaciółka podobno spaliła sprzęgło.

W pałacu były poseł zajmuje przestronny apartament. Tu również umieścił siedzibę spółki Alternativehouse, której jest właścicielem.

- Pana prezesa Andrzeja Pęczaka nie ma już w pałacu - poinformowała nas jego pracownica. - Musiał pilnie wyjechać. Nie wiem, kiedy wróci.

Statki i samoloty

- Andrzej Pęczak zaczął się pojawiać w Sokolnikach w ubiegłym roku, gdy pałac został wystawiony na sprzedaż. Po jakimś czasie dotarła do nas wiadomość, że obiekt został wydzierżawiony przez spółkę z Łodzi - opowiada Maria Werbicka, skarbnik w Urzędzie Gminy Sokolniki.

Z zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym, do których dotarliśmy, wynika, że spółka Alternativehouse, która wydzierżawiła pałac od zamożnego przedsiębiorcy, została utworzona 10 czerwca 2008 r. Jej kapitał zakładowy wynosił 50 tys. zł. Później został podwyższony do 200 tys. zł. Spółka poprzez swoich agentów miała prowadzić bardzo szeroką działalność: handlować płodami rolnymi, zwierzętami, surowcami dla przemysłu tekstylnego, paliwami, rudami metali, chemikaliami, drewnem, materiałami budowlanymi, maszynami, urządzeniami przemysłowymi, meblami, sprzętem agd, odzieżą, wyrobami futrzarskimi, obuwiem, a także zajmować się działalnością hotelarską, gastronomią, fizjoterapią, paramedycyną, organizacją targów, wystaw, kongresów, grami losowymi, a nawet handlem statkami i samolotami. Zarząd firmy składał się z tylko dwóch osób - ojca i córki, długoletnich znajomych Pęczaka. Jej siedziba mieściła się w... małym mieszkaniu, w wieżowcu przy ul. Ozorkowskiej w Łodzi.

Czytaj więcej na http://www.express.lodz.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.